Diēta

Ar terminu „diēta” apzīmē uzņemtās barības kopumu. Tas ir ēšanas režīms, ēšanas paradumi, kādi piemīt kādam konkrēti apskatītam organismam.

Mūsdienās stereotipu ietekmē vārdu diēta pielīdzina terminam badošanās. Ja pasaki kādam, ka ievēro diētu, parasti saņem nosodošu skatienu, jo sarunu biedrs jau ir nospriedis, ka pārtiec no salātlapām un pāris šķēlēm svaigu gurķu... Taču patiesībā, tik pat labi vari ievērot arī šokolādes, picas vai čipsu diētu – ja vien kādu produktu uzskati par sava uztura pamatu.

Sadaļā diēta vari lasīt gan ātrās, dažas dienas ilgstošas diētas, kuras var līdzēt pirms došanās uz kādu atbildīgu pasākumu. Tāpat šeit ir apkopotas ilgstoši ievērojamas diētas, kas sevī ietver ēdienkartes un ēšanas paradumu maiņu – tās ievērojot, sasniedzami noturīgi un stabili rezultāti, kā arī diētas, kuru efekts slēpjas kādā pārtikas piedevā vai konkrētā produktā. Vari atrast padomus arī par atslodzes kūrēm, kas palīdz attīrīt un atjaunot organismu.

Svarīgi! Visas piedāvātās diētas ievietotas informatīvos nolūkos. Pirms jebkuras diētas uzsākšanas konsultējies ar veselības aprūpes speciālistu un savu iekšējo saprāta balsi!