Ēšanas traucējumi

Ēšanas traucējumi – šis plašais, bieži dzirdētais jēdziens, kas mūsdienās tiek izmantots vietā un nevietā – kas īsti tie ir? Cik liela ir iespējamība ar tiem sastapties savu paziņu vidū, vai saslimt pašai?

Interesējoties par šo tēmu lielākajos Latvijas portālos, sastapos ar milzīgu informācijas trūkumu, nesaprotamas izcelsmes aizspriedumiem un stereotipiem, kas ir, šķiet, tik dziļi iesakņojušies, ka grūti kādu pārliecināt par pretējo.

Ēšanas traucējumus var iedalīt dažādi. Pazīstamākie un dzirdētākie no tiem varētu būs anoreksija un bulīmija, arī pre-ana jeb anoreksijas sākumstadija, kompulsīvā ēšana, kā arī virkne citu traucējumu, kuri patiesībā (lai cik šausminoši tas neliktos) ir iekļauti psihisko slimību klasifikatorā un kā slimība arī būtu jāārstē.

Diemžēl slimnieku skaits arvien turpina pieaugt – to būtiski sekmē mēsdienu skaistuma ideāli, dzīves prioritāšu maiņa un informācijas apmaiņas palielināšanās. Taču, lai arī šie faktori ietekmē visus cilvēkus, saslimst tikai daļa – tā daļa, kam uz to ir īpaša nosliece, iepriekšēji traucējumi, kas sekmē ēšanas traucējumu attīstību kā slimību, nevis tikai kā stila vai modes lietu vai protestu apkārtējiem.

Ceru, ka Ploome.Com jaunā sadaļa vismaz mazliet kliedēs mītus par šīm slimībām un palīdzēs meitenēm un sievietēm, kas nolēmušas cīnīties ar šīm slimībām, rast iedvesmu vērsties pēc palīdzības, mainīt savu dzīvi, atrast domubiedrus, vai vienkārši – padalīties ar savu stāstu.