Pareizs Uzturs

Pareizs un veselīgs uzturs mūsdienās ir ļoti nenoteikti jēdzieni. Pirmkārt, tāpēc, ka ir ļoti daudz dažādi uztura principu virzieni, kas katrs diktē savus noteikumus un sabalansēta uztura piramīdas. Otrkārt, tādēļ, ka, lai cik ļoti tu vēlētos ēst un dzīvot veselīgi, tas vairāk vai mazāk ir atkarīgs no pārtikas ražotājiem un tirgotājiem.

Izvēloties savam aktivitāšu līmenim, gremošanas sistēmas un visa organisma īpatnībām piemērotu ēdienkarti, iespējams uzlabot gan izskatu, gan pašsajūtu. Tādēļ te tiek piedāvāta vērtīga, vispārēja informācija, lai katrs pats varētu izvēlēties, ko un kāpēc ēst, lai uzlabotu pašsajūtu, gremošanas sistēmas darbību, veselību vai izskatu.

Šajā sadaļā lasi par pareiza uztura pamatprincipiem un pārtikas produktu sastāvu – uzturvielām, minerālvielām, vitamīniem, elektrolītiem un ūdeni – uzzini, kas, cik daudz un, galvenais, kāpēc tavā ikdienas ēdienkartē nepieciešams.

Lasi vairāk arī par pārtikas piedevām un uztura bagātinātājiem un to sastāvdaļām, lai izvēlētos sev efektīvāko un piemērotāko.

Apskati kaloriju kalkulatoru un fizisko aktivitāšu kaloriju kalkulatoru un izrēķini, vai tas, ko apēd un tas, ko patērē ir līdzsvarā un normā!