Bulīmija

Nervu bulīmija jeb bulimia nervosa ir krasi atšķirīga no anoreksijas, biežāk sastopama un (diemžēl) arī grūtāk pamanāma, ja tā ir skārusi kādu tuvu cilvēku. Pazīme, ko vairumā saista ar bulīmiju un arī var pamanīt (parasti nejauši), ir vemšanas mākslīga izraisīšana. Jāatzīmē, ka arī anoreksijas gadījumā meitenes var mākslīgi izraisīt vemšanu. Taču pārējie bulīmijas simptomi ir pilnīgi atšķirīgi.

Bulīmijai raksturīgas rīšanas lēkmes (šī arī ir galvenā bulīmijas pazīme), līdzīgi kā kompulsīvas pārēšanās gadījumā, taču, lai uzstādītu bulīmijas diagnozi, šīm lēkmēm jābūt vismaz divreiz nedēļā un jāilgst vismaz trīs mēneši no vietas. Tieksme pēc ēdiena ir tiešām nekontrolējama, visas domas grozās tikai un vienīgi ap ēdiena tematiku.

Ne visas meitenes izvēlas mākslīgi izsaukt vemšanu, daļa lieto arī caurejas zāles, lai ātrāk atbrīvotos no ēdiena, daļa slimnieču šīs abas metodes kombinē. Tāpat uz savu galvu tiek lietoti urīndzenoši preparāti un citi svara zaudēšanas līdzekļi. Bieži vien, izjūtot vainas apziņu par nenormāli lielo apēstā ēdiena daudzumu, tiek uzsāktas badošanās tūres. Tāpat, līdzīgi kā anoreksijas gadījumā, meitenes pastiprināti nodarbojas sportu un jebkurām fiziskām aktivitātēm, jo arī šajā gadījumā ir iekšējas bailes palikt resnai, neglītai un negribētai.

Bulīmijas slimnieces, atšķirībā no anorektiķēm, saprot un skaidri apzinās, ka viņu uzvedība un attieksme pret ēdienu nav normāla. Parasti pēc kārtējās rīšanas lēkmes, sajūtot fizisku nelabumu, nāk tāda kā atklāsme, ka ir izdarīts kas slikts, ka ēdiens valda pār tevi, nevis tu pār ēdienu. Šādos brīžos meitenes izjūt milzīgu vainas sajūtu, nomākumu, sāk badoties un, protams, no uzņemtā ēdiena atbrīvojas.

Atšķirībā no anoreksijas slimniecēm, bulīmiķes ir sabiedriski aktīvākas, vismaz ārēji neizskatās noslēgtas, labprāt komunicē ar citiem cilvēkiem, tādā veidā meklējot piepildījumu savai vientulībai. Paanalizējot sīkāk, iesaistīšanās attiecībās nav īsti normāla, meitenes meklē atbalstu, padara sevi atkarīgas no cilvēkiem, kam ļoti pieķeras. Tāpat bieži vien meitenes iesaistās nekontrolētos seksuālos piedzīvojumos, gadījuma sakaros, mēdz uzvesties vulgāri, izaicinoši – patiesais iemesls atkal ir sajust savu vērtību, dzirdēt komplimentus, justies vajadzīgai un iekārotai.

Uzmanības pievēršanai meitenes var arī zagt, lietot dažādus medikamentus, narkotikas, pievērsties kaitīgiem ieradumiem, lai arī patiesībā arī tās ir izpausmes, kas liecina par nespēju kontrolēt sevi un savas kaislības. Protams, šāda uzvedība nav normāla un nedod to piepildījumu, kāds dabiski būtu vajadzīgs, tāpēc meitenes atgriežas pie vecā, uzticamā sevis „piepildīšanas” paņēmiena – pārēšanās.

Atšķirībā no anoreksijas slimniecēm, bulīmijas pacientēm ķermeņa masa nav samazināta. Parasti tā ir normāla vai pat palielināta. Pārēšanās ar sekojošu atbrīvošanos no ēdiena nav efektīva svara zaudēšanas nolūkā un pacientes bieži pašas to apzinās, taču pieradums pie ēdiena „mierinošā” efekta un sekojošas bailes no liekā svara ir pārāk spēcīgas, lai pārtrauktu šo apburto loku.

Kādu laiku pēc slimības sākuma pacientēm parādās sūdzības arī par kuņģa-zarnu trakta darbību – vemšanas reflekss nāk pat tad, kad to vairs nevēlas izraisīt, regulāri ir nepatīkamas atraugas. Ja tiek lietoti caurejas līdzekļi, tad, pārtraucot lietošanu, var būt aizcietējumi. Raksturīgi ir zobu emaljas bojājumi no kuņģa skābes, kas skar zobus vemšanas laikā.

Bulīmija, tāpat kā anoreksija, ir jāārstē kompleksi – ar medikamentiem un psihoterapiju, lai nostiprinātu pacientes pašapziņu, normalizētu tieksmes un vēlmes. Efektīva ir grupas terapija, kur var saņemt pietiekami lielu atbalstu, kas šīm meitenēm ir ļoti nepieciešams.CHIEPA / 2008-03-27 12:56:41 (348)
TÂ IR NOPIETNA SLIMÎBA :(

Vaina / 2008-03-27 20:23:30 (350)
Man ir bails no shim slimibām.

inna / 2008-04-27 17:41:50 (436)
lasot šo rakstu es pilnībā atpazinu sevi...šausmas! man tiešām bail-nezinu,ko darīt.......

cip-cip / 2008-04-29 17:49:13 (444)
ak dievs nē, kā lai es tagad turpinu dzīvot - man palika ļoti bails, ja nu tas atnāk un paņem mani.. Bulīmija paņem mani no mugurpuses? ak nē..

kiborgs ela / 2008-05-04 22:43:02 (452)
hmmm... izklausās dīwaini un atbaidoši. O.o negribu būt wiena no bulīmiķēm.

liene / 2008-05-12 21:26:20 (476)
Tas tiesham var klut par apburto loku! Saglabat slaidumu un taja pat laika,izbaudit kaloriju bagatus edienus!Es teiktu,ka-no viena jaatsakas! Dabuut un saglabat slaidu augumu ir loti smags darbs un to vemshanas lietu labak pat neuzsaakt-bet piespiest sevi dziivot veseliigi!

she / 2008-05-23 12:22:38 (499)
Es apzinos, ka esmu slima, diemþēl nevaru to kontrolēt, lai arī ko citi teiktu... NEVARU. Nu jau būs 2 gadi, kopš tas notiek regulāri. Visvairāk þēl naudas. Neredzu sev nākotni. Kauns.

oppsss / 2008-06-02 00:58:47 (512)
oh.oh.Esmu meginajusi jau laikam kadas 6-8reizes izvemt apesto edienu...bet man vienkarshi nesanak!!! neiet tas ediens atpakal un viss....laicigi jaapstajas, kamer nesakas trakas lietas.

es nee / 2008-06-10 11:53:41 (537)
ar ko tas var beigties? Un cik ilgi cilveeks sevi var shadaa veidaa mociit? Tas beidzas ar naavi, ja nepaartrauc?

es biju / 2008-06-13 14:59:36 (546)
Taa ir drausmiiga slimiiba...es slimoju ar to 6 gadus, un 101 reizi meegjinaaju paarstaat, bet tas bija neiespeejami, kaut arii neesmu jau sen vairs pusaudzes gados....esmu tieva un nav noslieces uz resnumu-to zinaaju,bet vienalga sevi bendeeju...tas saakaas pavisam nepazinaati un ,kad apzinaajos - bija par veelu...Kaa paarstaat???-vajag atrast aizraushanos kas noveersh domas...es saaku nodarboties ar fitnesu, briizhos, kad domas saaka atkal groziities ap eedienu-vnk tureeju sevi grizhos...bija gruuti, bet ar katru dienu palika vieglaak, jo es jutu, ka speeju sevi kontroleet...nekas cits nepaliidzees izaarsteeties kaa vien pashas gribasspeeks un stingrs raksturs un veselais sapraats, ja taad sveel ir saglabaajies, tpc, ka buliimija ietekmee pilniigi visu...sviests-taa ir vnk shausmiiga slimiiba!

ki-ki / 2008-06-13 15:20:02 (548)
padoms iz buliimikjes dziives...ja nevar izvemt eedienu, tad vaajag eedot dzert shkjidrumu klaat...shkjidrums labaak naak laukaa...turklaat ja sarijaas sausu paiku, tad taa atpakalj ejot streegst kaklaa un nekur taalaak pa kaklu nenonaak...

ZZ / 2008-06-14 18:19:35 (549)
KUR un KAA var sanemt paliidziibu?
mani sii slimiiba nomoka 8 gadus smagaa formaa un es tiesaam gribu izaarsteeties, bet viena nespeeju!

es biju / 2008-06-17 14:31:43 (551)
ir jaaatrod dziivee cits meerkjis bez eeshanas, jaasaak miileet sevi taadu kaada esi - nevis sabiedriibas normas...un jaasaprot, ka Tu bendee sevi un savu naakotni...man pc 6 gadiem kuri pavadiiti kopaa ar buliimiju ne iipashi smagaa formaa ir joprojaam bail no taa, ka iespeejams nevarees buut beerni, jo ir bijushas probleemas ar menstruaalo ciklu....ja Tu pati negribeesi ar savu raksturu tik no taas valjaa, tad neviens speciaalists nespees paliidzeet...un veel - vienam ir gruuti ciiniities - ideaali, ja Tu ar kaadu par to vari parunaat un ja ir kaads, kas Tevi atbalsta, paliidz....ir jau arii stacionaaraa paliidziiba un visaadas konsultaacijas pie psihologa, bet es tam neticu, jo ir vajadziiga ljoti liela pashas apnjeemiiba un saprashana, ka Tu nogalini sevi ar katru reizi, kad atbriivojies no eediena. Taa ir!!! Buliimija ir naaveejosha - vemshana ietekmee sirdsdarbiibu, praatu, visu kjermeni...jo aatraak to saprot smadzenes jo labaak pashai un ilgaaka dziive.

diabelle / 2008-06-26 15:05:07 (559)
Sakiet, lūdzu, vai kādai nav informācijas par Çšanas traucējumu ārstēšanas centru Lietuvā?
Es būšu ļoti pateicīga par jebkādām ziņām un domāju, ka tās noderēs jebkurai meitenei ar šīm problēmām.
Paldies!

Dace / 2008-08-05 10:05:05 (639)
Meitenes!
Man nav viegli to atzīt, taču, jā, man ir bulīmija :( Vēl smagāk ir atzīt, ka viena ar to galā es netieku. Pie psihoterapeita esmu gājusi kādu laiku, bet ir grūti un zāles ar pārtraukumiem arī dzeru jau 1,5 gadus, bet paliek tikai sliktāk :(
Taču es negribu padoties! Nē, es vēlos vēl vairāk - izārstēties! :)
Iespējams, ka mana ideja ir utopiska, bet sapņot un mēģināt taču drīkst vienmēr:) - es vēlos vai nu atrast, vai nu izveidot grupu, kas savstarpēji un ar speciālista palīdzību palīdzētu tam tik pāri. Princips tāds pats kā anonīmajiem alkoholoķiem. Ko jūs par to sakāt? Es būtu ar mieru atrast speciālistu un telpas arī. Vai jūs, kam arī ir līdzīgas problēmas, ūtu gatavas pievienoties un kopīgi runāt un darīt kaut ko lietas labā?
Es ļoti ceru, ka šī nav saucēja balss tuksnesī.
Atstāju arī savu kontakttālruni, jo domāju to tiešām nopietni un no sirds: 26467232.
Lai mums visām izdodas pievarēt to murgu!!!

zane / 2008-08-05 11:47:36 (641)
Dace, kāda ir tava e-pasta adrese?

Ieva / 2008-08-06 01:08:43 (646)
Ideja par grupu ir ļoti laba, gribētu tādai pievienoties. Man bulīmija jau 10 gadus.Sekas, protams, graujošas.

arana / 2008-08-10 23:44:45 (653)
paliigaaaaaa,man buileemija ir jau kaa 10 gadus.man palika nesen 25.esmu nogurusi.Kur es varu dabuut jebkaadu paliidziibu.Peedeejo 4 gadu laikaa man bija tikai 2 dienu partraukums.Nezinu ,ko dariit.

arana / 2008-08-10 23:49:43 (654)
man saakaas jau panic attack leekmes.tas ir pats briesmiigaakais .viena es netiksu galaa.Centos,censos un centiishos.Bet,ja kads var dod kaadu zinu,luudzu

jana / 2008-08-13 01:23:16 (661)
arana---sausmas,man ir tas pats kas tev,bet tikai gadu!!!!!!
mmm..raudaat gribaas par tevi un mani kaa raii par visiem paaareejiem!!!
nevaru to vairs iztureet,pagaidaam zaales un psihoterapija nav liidzeejusi!!!!
kaa man gribas raudaat:(((((

guchii... / 2008-08-14 00:58:44 (663)
ak diews man ir ljoti bail...es pat pati neapzinaajos kameer neizlasiiju sho...man ir tikai 18 bet man buliimija jaw ir apm 2wus gadus...reizeem man ir sajuuta ka es nomirshu, jo uznaak reibonji utt...tagad esmu saakusi pa dienu neest bet straadaaju aktiiwu darbu,bet wakaraa ljoti gribas eest un tad aiziet wiss no saakuma...un taa katru dienu...netixhu ar to galaaa, jo man ir bailes kaadam staastiit...:((

Veterāne / 2008-08-19 14:59:57 (685)
Esmu slimojusi gan ar anoreksiju, gan ar bulīmiju. Bija ilgstoši periodi, kad bija abu divu kombinācija. Protams, ēšanas traucējumus pavadīja gan depresija, gan trauksmes stāvokļi (arī panikas lēkmes), gan zems pašnovērtējums, gan noslēgšanās sevī. Pēc daudziem gadiem beidzot ēdu normāli un veselīgi. Tomēr skaidri apzinos, ka \"punktiņš\" saistībā ar izskatu un jo īpaši svaru nu ķermeņa proporcijām galvā būs vienmēr. Piekrītu, ka Ešanas traucējumi savā ziņa ir līdz

Veterāne / 2008-08-19 15:13:40 (686)
Turpinot iepriekšējo komentāru: Jā, ēšanas traucējumi ir līdzīgi alkoholismam - pilnīgi izārstēties iespējams, manuprāt, nevar, taču vad iemācīties ar šo diagnozi sadzīvot un obligāti jārisina psiholoģiskās problēmas. Tas tiešām ir ļoti nopietns darbs ar sevi. Un, jat Tu pats sev palīdzēt negribēsi, Tevi piespiest pa īstam ārstēties nevarēs neviens. Var jau ielikt slimnīcā un barot caur zondi, bet tas ir tikai īslaicīgs risinājums.
Es zinu, ka daudzi, kas cieš no šīm kaitēm ir perfekcionisti un maksimālisti ar ļoti augstām prasībām pret sevi un citiem (A tipa personības) un viss, kas nav perfekts (t.sk. izskats) šķiet slikts un šausmīgs. Bet neviens cilvēks taču nav perfekts, tāpēc galvenais ir pieņemt un iemīlēt sevi un apkārtējos un piedot sev un citiem kļūmes un nepilnības (jo neviens un nekas cilvēku pasaulē nav perfekts un tieši tāpēc mēs visi esam neatkārtojami un tāpēc savā ziņā perfekti!!!). Mīliet un lai izdodas - viss būs OK!

Aile / 2008-08-27 12:46:34 (711)
Kaa es juus wisas saprotu..
Pirmo reizi atziishu to plashaakai publikai,newis tikai sew wai pieziimju graamatinjai-esmu buliimikje..
Lai gan mans staazhs naw tik liels(tikai 3 meeneshi)-es jaw esmu nogurusi no ikdienas wemshanas(reizeem pat 2-3X dienaa),man tas ir apnicis.. Peedeejaa laikaa biezhi saap un reibst galwa, burtiski pirms 2 dienaam pamaniju, cik ljoti man saak izkrist mati...tas bija kaa trieciens,kas lika skaidraak kaa jebkad saprast-tas wairs naw nekads jox..bail,ka newiens mani nesapratis..:(

liene / 2008-09-05 10:08:56 (723)
ehh .. neesmu vieniiga.. es arii jau kaadu gadus 5cus ciinos ar sho murgu.. sakumaa gan patika, bija pat rezultaats, bet tagad tik ljooti esmu nobazjiijusies par savu veseliibu.. [ar sirdi utt.. vemshana gan vairs nav tik regulaara, bet ir!! kaadas 5 reizes nedeljaa taa pat ir un ir.. eel pirms pusgada veemu triis reizes dienaa.. taa kaa - kaadu soliiti uz priekshu esmu laikam tikusi.. rii gribeetu lai ir kaads, pie kaa veerstiespeec paliidziiibas!! psihoterapeitam iisti neuzticos un nekaads baigaas zaales dzert negribu., jo uzskatu, ka tas buutu iteshi taapat kaa turpnaat vemt, vai arii gruust sevii iekshaa kaut kaadas ripas!!

emi / 2008-09-11 19:50:29 (732)
kāds varētu palīdzēt ar nelielu informāciju par iestādēm (vai varbūt kādām zālēm) ar kuru palīdzību šīs slimībās var izārstēt... :(

loli / 2008-09-12 18:01:46 (734)
Mès varètu izstràdàt optimistisku plànu ciinjà ar sho mazo,riebiigo zvèrinju,ko sauc par bulimiju!Tas pie manis bija piekjèries vairàkus gadus...Pashà sàkumà es biju pat prieciga,ka varu èst cik gribu un pèc tam atbrivoties no èdiena pàris minùshu laikà.Nè,tas nebija tik viegli....tàs bija mociibas,bet ko gan mès,sievietes neesam gatavas dariit,lai bùtu pievilciigas(slaidas,tievas)savàs aciis....(citu aciis).Jà,ir grùti atziit,ka tas ir miilestiibas trùkums pashiem pret sevi...Un tas ir radies tapèc,ka mùsu vecàki(visbiezjàk)nav mùs piekjèmushi kautkàda veidà,lai mès justos par sevi pàrliecinàtas...un sevi miiloshas.Pagàtnè kàds ir atstàjis lielu robu mùsu dvèsele,kas tagad,shodien...neljauj patiesi baudiit savu eksistenci....savu dziivi no sirds...un Bùt laimiigai!
Bet es katru dienu pamostos ar domu-SEVI MIILèT un nedariit sev pàri,jo vèlàk tas var atstàt uz manu veseliibu tieshàm neatgriezeniskas sekas!Bet jùs zinàt cik svariiga ir mùsu veseliiba?Bez tàs nu nav iedomàjama nekàda laime.Bez tàs- viss,kas tev apkàrt liksies pelèks un melns.
...un vèlàk....es sàku saprast,ka buliimija-nu nemaz neatnes tik daudz kàrotà prieka par neuzkràtiem kalorijàm(taukiem),bet tikai graujoshas moràlàs pagjiras un fizisko diskomfortu.Bet...vai tas ir to vèrts?Vai nebùtu vieglàk(un to izdariit ir ljoti grùti)...katru dienu sevi palutinàt ar kautko tàdu,kas tevi iepriecina??....Briizjos,kad uznàk paniska lèkme pèc èdiena-izej laukà pastaigàties...vai-aizej pasportot,uz baseinu...uztaisi manikiiru...dari jebko,kas aizdzen prom domas par eedienu...
Esmu cilvèks,kas ar sevi ljoti stràdà....Ir tieshàm vajadziigs milziigs gribasspèks....un liela motivàcija tikt valjà no shiis slimiibas.Un galvenais-domàt par sekàm...
Bulimiju es neesmu uzvarèjusi....bet es esmu celjà uz to....Ja kàdreiz atbrivojos no èdiena vairàkas reizes dienà,tad tagad tas notiek-varbuut vienu,divas reizes mènesii.....Un es ljoti labi saprotu,ka tas notiek tad,kad esmu nervoza,satraukusies....pirms mèneshreizèm,kad apetiite aug...un to ir grùti kontrolèt!tàdà veidà( ar saldumiem visbiezjàk)es censhos sevi \"mierinàt.\"..Bet-tà ir tikai ilùzija....Un vispàr tas ir ieradums....slikts ieraums....(pieradums)...Pats labàkais THE BEST OF THE BEST ko JùS varètu dariit ir-neazliegt sev neko....jo aizliegums rada lielàku kàri pèc aizliegtà!Galvenais ir DAUDZUMS....Un neturiet màjàs gardumus,no kuriem jums ir grùti atturèties...Jo,stresa situàcijà,pirmais ko jùs dariisiet-bùs doshanàs tieshi shii garduma virzienà:)....Otra lieta-DZERIET DAUDZ ùDENI!Tas ljoti apslàpè apetiiti...it iipashi tad,kad tà uznàk nevajadziigà laikà....Un ziniet?Pats interesantàkais ir tas,ka apetiite rodas jùsu galvà....pacentieties ieklausiities,ko saka jùsu vèders....:)
Treshkàrt-èdiet salàtus....mixèjiet....lieciet tiem klàt olbaltumvielàm,ogljhidràtiem, shkjiedrvielàm bagàtas piedevas(risi,olas,zivs,galja,graudaugi,pàkshaugi,siers,ellja...utt,bet mazàs devàs)..Pèc tàdas porcijas jùs bùsiet labi paèdushi...veseliigi...Un esat drosha-tas neiespaidos jùsu figùru negatiivi....,bet tieshi otràdi-jùs bùsiet laimiiga,izskatiisieties veseliigi...ar skaistu àdu,mirdzoshàm aciim...slaidu foguuru....Veseliigi èst-tam ir jàbùt dzives veidam!Aizmirstiet diètas....tàs sola daudz,bet rezultàtu nekàdu....
Un-centieties èst REGULàRI.....ja gribas kautko saldu-izvèlaties zjàvètos augljus....SVAIGUS AUGLJUS...tà ir lieliska uzkoda...
Un-SPORTOJIET....esiet aktiivas....
Bulimija jùs pametiis...ES TICU...Es NOVèLU...
Lai JUMS veicas....

zebrina / 2008-09-17 17:37:22 (752)
ja ljoti gribas tad visu var....vienkaarshi taas kuras apgalvo ka neko nevar-vinjas apgalvo ka vinjaam nav mugurkaula!taa tad cilveeki kuri reekkinaas tikai ar citu atbalstu taa vietaa lai saaktu dariit kaut ko pashas,nekad neiemaaciisies dziivee ciiniities ar sevi un savaam probleemaam....klluustiet tak reiz nopietnas....pati neesmu ar to slimojusi un pat neveelos....lai arii mans svars patstaaviigi mainaas es negrasos savu organismu nomociit un tureet tikai vienaa svaraa....ja taa maate daba ir iekaartojusi tad tam taa jaabuut....un ne tev un nez citaam neizdosies to mainiit...:(
beerniiibaa biju riktiigaa resnule....pusaudzu gados 67.....augums 165....uzradaas puisis-pazuda puisis...jauni stresi--->kg miinusos....sveeru 57....jutos nelaagi jo nebija speeka....kad tiku tam paari pienjeemos atkal par 7kg....jauna dziive...jaunas probleemas-------->svars kriitas....bet vai man tagad par to paardziivot ka sveru vai nu vairaak vai mazaak....ar ko es atskiros no citaam?ne ar ko!
pameegginiet katru riitu pamostoties....aiziet uz vannas istabu...nomazgaat seju...paskatiities spogulii un pateikt--------->ES ESMU PATI LABAAKAA......ES AR SEVI LEPOJOS....saaciet beidzot miileet sevi.....un tad arii citi miilees tevi....kursh viirietis gribees meiteni kura nejuutas par sevi paarliecinaata????
MIILIET SEVI!!!!!!!!!!!!

Laura / 2008-09-18 17:40:44 (757)
Pilnīgi piekrītu loli! Labāk neviens to nevarētu izklāstīt! Tavu rakstu lasīju ar tādu aizrautību...vnk precīzi pateikts! Novēlu, lai arī Tev dzīvē viss izdodas! ;)

L.S. / 2008-09-23 20:43:12 (769)
Es itkā ļoti pārdzīvoju par savu svaru, bieþi pārēdos, nesen sāku pīpēt,
esmu galīgā bezizejaa, nezinu ko lai ar sevi dara. Bij ļoti bieþas domas par pasnāvību, un tikai tāpēc ka nēesmu pārliecināta par sevi.
Lūdzu ja kāds var palīdziet ar padomu.
lubovocka@inbox.lv

md-meiteens / 2008-09-24 18:47:54 (771)
ar bulīmiju cīnos jau vairaak kaa 2 gadus. Esmu saņēmusies un sākusi itkā dzīvot normāli, bet vienmēr atgrieþos pie vemšanas, tas ir neapzināti un v;elos to visu izbeigts , bet man vajag palīdzību:(
pie psihologa biju tikai vienu reizi, kur mani aizveda māte, bet vairāk negribēju braukt jo nevēlējos lai manis dēļ tērē naudu, jo tāpat jutos ģimenē lieka, tagad arī nekas daudz nav mainījies. man nesen palika 18, bet jūtos vienmēr nervoza;( polniigi raudaat gribaas, zinot ka to nevar izbeigt:(

traki / 2008-09-27 18:22:47 (779)
man ir tas pats...ilgst divus gadus..saakaas ar anoreksijas formu, tagad bulimijas pazimes...nevemju, bet reizi meenesii teereeju naudu caurejas liidzekliem.
svars svarstaas, briizos, kad nokriit, juutos parlaimiiga, kad pieaug-depresiva, nevienu neveelos redzeet. taa esmu zaudeejusi kontaktus ar draugiem ,jo ir kauns, ka atkal esmu pieneemusies svaraa....apburts loks=)

roze: / 2008-10-08 20:05:05 (819)
Man pašai kādreiz bija tā,kad ieēdu ēdienu,man negribējās vemt to ārā,bet vnk man vēmiens pats nāca ārā..es āri nesapratu,kapēc tā! Domāju,ka ir problēmas man ar veselību,tas ir,kuģis ,kaut kas ar to.Toreiz jau es nezināju,ka tā ir bulīmija,pat nebija ienācis prātā...kā es to pārstāju? es vnk vairāk tik daudz neēdu..pa bišķiņam..ja negribās ēst,tad neēdu,bet ne jau tā kā anoreksijas slimniecēm.. nu un tā arī pārstāja..

Meitene / 2008-10-19 06:48:00 (845)
Visstulbaakais,ko var ieteikt ir-dazaadas dieetas,dakteriishi un vel nezi kaadi padomi!!Neviens,kam shii slimiiba nav paziistama ariii neko nesajeedz no taa visa!!!Tapeec,ja nu nav,ko teikt,tad savus stulbos komentaarus paturiet!!!
..Un Tevi-cip-cip-man skiet no muguras nem Tava resnaa maate!!!!

Margarita / 2008-12-04 08:45:37 (973)
es slimoju ar bulimiju jau 2 gadus... tik mokosi tas ir... es dienaa vismaz 5 reizes vemju laukaa eedienu, un visu laiku riit gribas... :( un ta 2 gadi... tik gruti ar to sadzivot ir.. reizem gribas nomirt... ;(

Enģelītis / 2008-12-18 14:58:56 (1011)
Slimoju apmēram pusotru gadu, ir bijis pašnāvības mēģinājus,asiņošana, nonācu arī slimnīcā, bet ārsti nesaprata, kas man ir par kaiti ,nomoka depresija, pat saku smēķēt, kaut gan gan agrāk biju stingi pret to un ne reizes nebiju pamēģinājusi.Pirms bulīmijas man jau bija gastrīts tāpēc, ja man daþkārt uznāk kuņģa skābe vai tusos izvemju visu izdzerto alkoholu varu novelt vainu uz to un neviens neko nepamana. Es zinu, ka man nekāds psihologs nesapratīs un nevar palīdzēt, bet es ļoti gribētu satikt citas meitenes ar tādām pašām problēmām kā Dace teica tā kā anonīmajos alkoholiķos .

man arī... / 2008-12-26 00:28:56 (1027)
jā, izlākasīju rakstu un pēcāk arī visus komentārus...100% sajūta, ka tā būtu es...slimoju ar to jau apmēram četrus gadus, bet tik grūti ir atzīt sev, ka MAN ir problēmas, ka man ir bulīmija! Tik daudz par to visu esmu lasījusi, skatījusies daþādus video, bet tas nepārliecina! visnoþēlojamākais ir tas, ka tik tešām jūtu, ka atsvešinos no draugiem...tās bieþās garastāvokļa maiņas... ir tik noþēlojami, pētīt sevi spogulī un gandrīz nekad nav labi...jūtu, ka netieku ar sevi galā! Daþkārt rodas vienaldþiba un tad pierijies kā cūka, ka knapi var paiet un pakustēties...tik druasmīgi, ka pēc vemšanas cenšos sev iestāstīt, ka vairāk tā nedarīšu! Domājiet tas strādā??? un tā dienu no dienas! ārprāc!!! tiešām daþkārt paliek bail no sevis...

Tikai jautājums / 2009-01-04 14:23:41 (1047)
Kāda jēga komentāros eksponēt sevi un savas slimības? Tāda sajūta, ka jūs ar to lepojaties. Katra, kas izlasa rakstu, apakšā uzraksta \'\'jā, man ir bulīmija. jā, man arī ir anoreksija. un es arī slimoju ar ēšanas traucējumiem.\'\'

Baiba / 2009-01-06 22:45:58 (1054)
man kaadreiz bija anoreksija. taas ir taadas shausmas paati nemaz neapzinaajos ko daru.

DINA / 2009-01-25 22:42:58 (1135)
Kā var tik liekulīgi rakstīt tie cilvēki kuri nav saskārušies paši uz savas \"ādas\" ar šo slimību, izteikt tādus komentārus., piem,. tās ir tikai iedomas, kad vai kāds no esošiem ar to lepojas ?!? Tieši pretēji, ir liela drosme vispār kko tādu atklāt un ir maz infoemēti tie cilvēki, kas nezin par šo problēmu. Ir brīnums, kad ir kāds forums kur var par to izrunāties. Tā ir drausmīga slimība, tā apēd cilvēku dzīvu un galvenais kad pats cilvēks to apzinās un grūti sev palīdzēt. Tiešām būtu labi, kur būtu iestāde kur varētu dalīties ar šo slimību ar citiem tādiem pašiem cilvēkiem un cīnīties kopā, jo citi apkārtējie tikai nosoda un prot kritizēt, tāpēc labāk to apspriest starp tādiem pašiem cilvēkiem.Jo izrādās, kad mēs neesam tādi vienīgie, mēs esam pārāk daudz un būtu pēdējais laiks sākt par to domāt, jo es personīgi esmu nogurusi no šis \"saķakarētās\" slimības !!!

Rita / 2009-01-29 14:49:54 (1146)
lasot so rakstu sapratu ka man ir bulimija, jo viss atbilst patiesibai un jutu ka man vajaddziga palidziba, bet bail kaut ko kadam teikt...it seviski par to ka regulari lietoju caurejas zales....

kristiete / 2009-02-02 12:11:01 (1167)
Es varu pateikt, ka no tā VAR tikt vaļā, bet ne saviem spēkiem.. es cīnījos ar anoreksiju un bulīmiju apmēram 7 gadus - tās bija tīrākās mocības! Man šķita, ka palikšu tāda vienmēr, jo pati saviem spēkiem neko nevarēju izdarīt -ABSOLÛTÂKÂ BEDRE - pašnovērtējums bija 0 !!! Izeju neredzēju! Neko normāli nevar izdarīt, jo viss aprobeþojās ar ēšanu tādā vai savādākā veidā! Gribu jums mīļās meitenes pateikt, ka palīdzību uz visu mūþu var dabūt, bet ir jāiet NEATLAIDÎGI pie DIEVA, JÂSAÒEM SAKRAMENTI un jālūdzās DIEVAM , KA TU GRIBI GRIBÇT tikt no šīs atkarības vaļā! Jo sākumā pat īsti nav gribēšanas, jo svarīgs taču arī bija svars.. :) Veiksmi!

kristine / 2009-02-05 23:01:02 (1179)
ja kaads veel kaadu reizi uzraxtiis ka viirieshi nav sunji uz kauliem nekriit, es noshaushos!!! :))) es nekad neesmu badojusies dzeku deelj... es badojos jo riebjos sev kad paareedos!!! buut kaulainai dara mani paarlaimiigu, domaaju par eedienu visu laiku, katru dienu jau 4 gadus. shausmiigi bail norauties un atkal iekrist depresijaa. ja kaadai ir ieteikumi kaa labaak nomaak izsalkumu vai motiveet sevi, luudzu padalieties!

zuzis / 2009-02-07 22:12:23 (1188)
Izlasīju visus komentārus un domāju tāpat kā Dace, ka ir nepieciešamas izveidot grupas, kurās meitenes varētu viena otrai palīdzēt un kurās varētu darboties speciālisti. Grupas gan tām, kas slimo ar anoreksiju, gan bulīmiju un kompulsīvo pārēšanos. Jo no tā vien, ka uzrakstam par to internetā, nekas nemainās. Protams, tas, ka atzīstam slimības esamību, ir pirmais solis. Bet vai ar to viss nebeidzās?Es slimoju ar kompulsīvo pārēšanos, agrāk arī ar bulīmiju. Sapratu, ka esmu slima, izlasot par to internetā diezgan pasen, izlasīju ļoti daudzu meiteņu bēdu stāstus. Bet tāpat man tas nelīdzēja, joprojām esmu slima.
Gribētos zināt kā veicās Dacei.Vai izdevās iecerētais?

Kņope / 2009-02-19 23:36:08 (1222)
Man pat neticās! Es ceru ka tas ir murgs, bulīmijas nemaz nav..
Man katru mīļu brīdī galvā mans svars, ēdiens un sports... ;(( Man visu laiku bail uzņemt svaru virs 70 kg, jo tad..... es bieþi kliedzu uz mīļajiem, vai Jūs arī tā dariet? Vemt gan nevemju, varbūt 1x šogad, bet drusciņ vairāk lietoju caurejas zāles, ja apēdu ko sliktu vai, ja vielmaiņai grūti ir tikt ar uzdevumu pašai galā. Es dzīvē pagaidām neko neredzu, šķiet tas ir sācies no tā laika, kad mani pasūtīja pirmā mīlestība (6 gadi, bet laiks paskrēja ātri un pazīmes mainījās, kļuvušas spilgtākas, agrāk tikai raudāju par savu resnumu)
Es tomēr ticu, ka viss būs labi, kad es uzkāpšu uz 60kg.

Kņope / 2009-02-19 23:49:39 (1224)
Aj, man liekas es maldos.

anna / 2009-03-03 01:45:20 (1264)
nu nez. te ir teikts, ka ar buliimiju slimojoshas meitenes juutas atkariigas no eediena, eediens kontrolee vinjas. tas laikam katram savaadaak. man ir buliimija jau 9 gadus. saaku kaa anoreksikje, bet driiz vien apzinaajos, ka man patiik paeest. un taa arii saku-paeedu, izbaudiiju eediena garshu un tad tulinj uz toleti prom.
it kaa apzinos, la laikam nav diez ko labi tas, bet man nav vajadziigs pilns kungjis, man vajag tikai izjust eediena garshu!!!
aarsti jau sen sapratushi, ka man nevajag paliidziibu. kaada jeega? nav amn lieku kg, bet vienmeer gribeeshu buut tievaaka!!!
salidizinot ar anoreksiju, bulimija nav nekas traks!!!

pele / 2009-03-04 22:02:28 (1276)
Sho rakstu pirmo reiz dzirdeeju, kad kaada kursa biedrene, to pasniedza kaa savu referaatu par slimiibaam, klausijos lekcijaa un biju shokaa... apsoluuti viss par mani, vulgaaraa uzvediiba, mazliet viegls dziivesveids, agraak aizraushanaas ar dazhaada veida medikamentiem, zagt gan nekad neesmu zagusi... Visticamaak no malas neviens arii neko nenojaush. Jaa, apsoluuts sviests no malas, bet patiesiibaa paliidziibas sauciens peec sapratnes, miilestiibas un atzinuma, ka es esmu laba taada kaada esmu. Es pat nezinu ko ar to visu vemshanu var panaakt, ja nu vieniigi censties apeest saapes... taa kaa tas tad dubultaa spiezh, tad nekas cits neatliek kaa dabuut to visu aaraa... Tad vismaz uz briitinju paarnjem fantastiski viegla sajuuta. (bet ko nu es te, visticamaak taa ir tikai iedoma)

dude / 2009-04-18 13:14:36 (1537)
es ar bulīmiju dzīvoju jau no 11 gadu vecuma, pēc trim mēnešiem man palik 21. visvairāk cieš manas smadzenes, es nevaru padomāt, neko nevaru iemācīties, nekas neturās prātā. es sevi nemīlu ārēji, tikai iekšēji. kopā - paldies, bulīmija.

Agna / 2009-04-21 00:59:16 (1544)
Esmu slima jaU KAA 10 GADUS.tAGAD TIKAI SAAKU AARSTEETIES.CERU ,KA VISS BUUS LABI.JAABUUT.JA ,KADAM IR SAKUSIES SI SLIMIBA,NEKAVEJOTIES JAASAAK ARSTETIES.NEDRIIKST IELAIST.AR VISU CIENU.AGNA

Krissa / 2009-04-22 14:47:45 (1550)
Sveikas!
Arii man ir aktuaala shii kaite, es gan nevemju bet eedu totaali nepareizi, vinu nedeelju pilniigi dieeta neko burkaani salaatu lapas, tad noraujos un paareedos, un taa vain nu nedeelju vai pat pa dienaam! Es vienkaarshi, taa pat kaa juus visas esmu no taa nogurusi, domaat par eedienu, depresija, raudaashanas leekmes, tas ir tik nenormaali gruuti!:( pilniigs vaaks shitaa man jau ir kaadus 7 gadus. peec auguma esmu normaala, 170 cm un 59-69 km 10 kilogrami man meenesii svaarstaas, tas nav normaali, un drausmiig grauj veseliibu. neviens neviens, jo kaunos to kaadam teikt, jo cilveeku, kurus nav skaarusi shii kaite, vinji to nesaprot un domaa wtf par sviestu! Es neesmu Latvija, tapeec labpraat norganizeetu reizi nedeelja tikshanos kur mees visas tiktos, es domaaju taa mes viena otrai vareetu paliidzeet. Es aizdomaajos un taa vairs turpinaat negribu, es gribu ciiniities lai uzlabotu situaaciju jo nedomaaju ka no shiis slimiibas var tikt valjaa, es vienkaarshi gribeetu vinju iemaaciities ignoreet un buut laimiiga! Respektiivi, pareizi eest, neest veelu vakaraos, sportot un iemaaciities kontroleet paar eedienu!!!!! luudzu luudzurakstiet kam veel taa ir aktriize@inbox.lv
man ir pilna galva ideju kaa mees vareetu ciiniities, tikai vajag kompaanija, liidziigi domaajushi cilveeki ar taadaam pshaam probleemamm, taapeec raksties un iepaziisimies un runaasim par to, liksim galvas kopaa, uzmundrinaasim viena otru!!!!! es mekleeju chatu kuraa mes vareetu tikties un runaat vai arii mees tachu visas varam tikties skype un sasleegties kopaa un sarakstiities kaa chataa??? ko juus sakaat par sho ideju! rakstiet man uz meilu. Ja jums patiik shii ideja par skype tad es uztaisiishu skype un pievienoshu visas gribeetajas un jebkuraa likaa ieejeot shajaa skype kuras buus online tas varees parunaat. un vienreiz nedeelja taisiisim skype meetingu?!!!:)

mmmm / 2009-04-22 15:18:32 (1551)
tas ir traki....zinu ka esmu slima bet ir gruti to partraukt. man ir 16 bet mokos jau kops man bija 12 vai 13....gribetos kaut tas beigtos

nu un kas? / 2009-04-28 14:14:25 (1560)
Japamegina.15 gados ar 70 kg ir gruti jaatdzist.Badoties netaisos...Atliek tikai iemacitie vemt...Protams nelausu tam sevi parnemt.

marriana / 2009-05-05 04:20:22 (1585)
Ja miljas meitenes!man ar ir probleemas ar sjo kaiti,it kaa depresiju nejuutu,bet reizeem man liekas,ka wisu sawu negatiiwo sliicinu alkahola
!man ir loti gruuuti,es nezinu,ko lai iesaak-(sakuma ar domaaju,ka speesju kontrolet sawas perwersiibas ar edienu,bet re ka apburtais loks biju stipraaks par mani!ko man dariit??kur lai mekla paliidziibu??please help

Laila / 2009-05-06 20:33:01 (1591)
TÂ IR SLIMÎBA!!!!tIKAI TÂ NAV FIZISKA,BET GARÎGA!!!

es . / 2009-05-24 13:10:06 (1630)
atpazinu sevi. skumji, bet patiesība...

Meitene / 2009-05-24 13:19:36 (1631)
Esmu atkarīga no zālēm - kas izraisa caureju. Un neko tur vairs nevaru padarīt. Aptiekā uz mani jau šķībi skatās. Mēģinu mainīt aptiekas, kur pērku zāles. Bet visās saņemu pētošu un pārmetošu skatienu. Es gribu dzīvot, justies laimīga.. Nevaru. Man patiesi bail. Es ļoti gribu dzīvot sev, nevis ēdienam.

viii / 2009-05-26 09:25:38 (1634)
jums ir jadoma pašiem par sevi.. un jākontrole tas ko jus darat jo ticiet man tas nav normali..:)
p.s. tas ir tikai draudzigs padoms..

saule / 2009-05-27 11:55:28 (1636)
Kaa juus visas saprotu, bet paldies Dievinjam,ka esmu nepacietiiga un laikam paaraak milu sevi, man buliimija bija pusaudzes gados(15-17), totaals murgs.Vienu dienu vnk beidzu to vemshanu, biju laikam par slinku..brrr.Esmu prieciiga un laimiiga,jo daargaas- neviens juusu dziivi neveido ka vien juus pashas.Noveelu visaam veseljoties:) Par---nu un kas?_----komentaaru..arpraats cik maz tev noziimee SAVA_TAVA dziive!!! Padomaajiet par sevi..

Lelde / 2009-06-14 13:59:40 (1663)
nu un kas? / 2009-04-28 14:14:25 (1560)
Japamegina.15 gados ar 70 kg ir gruti jaatdzist.Badoties netaisos...Atliek tikai iemacitie vemt...Protams nelausu tam sevi parnemt.
Tu nevarēsi sevi kontrolēt- tur jau ir tā problēma! Kāpēc tad visas šīs meitenes ir tik nelaimīgas? Tieši dēļ tā ka pašas saviem spēkiem vēl mocās ar šo slimību un nevar tikt no tās vaļā! Labāk met ārā no galvas tās domas!

saule / 2009-06-26 12:42:02 (1684)
lieta jau tada ka apstaties nav iespejams.....tu esi ka narkomans...pashai pretigi vemstities bet dzekiem jau tas resnules nepatik tpc tu iedzen sevi kompleksos no kuriem nav iespejams tikt ara...man 16 gadi...esmu 1.71 gara un sweru 64 kg..uzskatu sewi par totalu resnuli tpc ari wemstos

anna / 2009-06-30 02:25:26 (1689)
logiski, ka apstaaties nevarees!!! es tachu visu gruutnieciibu vemstiijos..vienkaarshi nozjeelojami...tagad pashai tas liekas pretiigi... man augums ir 1.7...nu jau kaadu pusotru meenesi sevi kontroleeju, svars pieaudzis uz 60 kg, pretiigi skatiities spogulii, bet negribu zobus pazaudeet(jaa, vemstoties mees bojaajam sev zobus..)
esmu bijusi arii anoreksikje, bet pilniigi bez speeka dziivoju..dazreiz (reizi dienaa) gribas atmest visam ar roku, bet saprotu, ka beerna deelj nedriikst vairs...lai gan esmu samazinaajusi kaloriju uznjemshanu liidz apmeeram 500 kcal dienaa, plus veel pamatiiga sportoshana....
es ar vienmeer smeejos, ka tas tach forshi-pierijies un izvemies un viss kaartiibaa, bet tagad saprotu, cik ljoti tas ir paarnjeemis manu dziivi...

kkas / 2009-07-07 13:01:02 (1702)
arī man ir bijusi anoreksija bet pēc tam kad atsāku ēst sākās rīšanas lēkmes un es ķēros pie vemstīšanās. itkā sākumā likās tīri nekas bet tad veselība baigi nogāja pa burbuli. sākās problēmas ar zobiem, sāka izkrist mati, visu laiku neþēlīgi sāpēja kakls, arī balss ir palikusi zemāka. bet vai es grasos apstāties? ticiet man-nē

kris / 2009-07-17 16:40:27 (1722)
es domaju ka man ir bulimija. mana paresanas skas vakara. un es edu visu kas ir pa rokai, kamer nevaru pakustet. un ta gandriz katru vakaru. ko lai es daru; man nav speka ar to cinities. palidziet man!

saulesbrile / 2009-07-27 23:02:58 (1735)
mani pārsteidza, viss tas ko šei izlasīju.. :(

saulesbrile / 2009-07-27 23:11:07 (1736)
mas tas saucamais stāþš ir 10 mēneši, daru to regulāri, pēc katras ēdienreizes, jo psihaloģiski jūtos nomākta un vainīga par apēsto ēdiena daudzumu, pat tad, ja tas ir bijis vārīts burkāns..saprotu, ka mans svars nesamazinās, taču, jā, to apturēt ir grūti, jo lielas ka izvemjoties sirdsapziņa nomierinās..
Vienīgais, ko lasot, no tā ko Jūs uzrakstījāt, varu piebilst, ka man palīdz to nedaudz kontrolēt ēšana ārpus mājas! Tas nenozīmē, iet uz Hesburgeru un ēst tur.. Es aizeju uz normālu kafejnicu uz ēdu tikai svaigus dārzeņus, neko treknu! un doma, ka man jāvemj sabiedriskajā toletē, kur ir bijušas tukstošiem pakaļas, mani kkā no tā visa aptur, tādējādi, vismaz zinu, ka mans organisms, vienreiz dienā saņem kko patiešam veseligu un vitaminiem bagātu.. :)

Kate / 2009-08-14 23:09:58 (1757)
Manai māsai bulīmija jau ir trīs gadus. Tikai izlasot jūsu komentārus sapratu cik ļoti viņai vajag mīlestību. Viņa ir tas elites civēks, tā skaistākā, kura grib komplimentus, perfekcioniste, modele, visskaistākā, seksīgākā un dārgākā, viņai ir fetišs uz apakšveļu un kurpēm, augstiem papēþiem, svarīga ir nauda, un tas līmenis sabiedribā. Diemþēl viņa sevi nevar mīlēt, gribās pašapliecināties, citu apbrīnu iekarot. Viņai ļoti pietrūkst. Es biju riebīga, sākumā nezināju ko teikt, neteikt. Tad es viņai pateicu ka zinu, viņa palika dusmīga. Tad es viņu nosodīju. Tagad es vairāk saprotu. Es centīšos viņu piepildīt, runāt, aizvilkt domas. Tagad viņa tikai rij un dzer colu, pie tam mazkaloriju. Tikai þēl ka viņa par kalorijām neko nejēdz. Esmu veģetāriete un pati māku skaitīt kalorijas un pārzinu uzturam vajadzīgo, bet man nav jēgas viņu mēģināt mācīt. Laikam tikai pati no savām kļūdām mācīsies. Bet veselība viņai iet pilnīgā dirsā(atvainojos). Mati viņai sāk krist ārā, un vispār vislaik slimo, un ir grūti skolas stresu viņai turēt. mutes kaktiņi ieplīsuši. Bet viņa runā it kā tā ka viņa nemaz nesaprastu ka tas ir no tās vainas. Vai tā var būt ka viņa to pat neaptver?! bāc. ko gan es vēl tur varu darīt? visa ģimene zin, bet man laikam rūp visvairāk, ko man darīt? bet tas atkarīgs no viņas, itkā. Vispār kā cilvēks viņa ir kā skabarga pakaļā, vislaik diršās un ir dīva, iedomīga. Bet tāpat es zinu ka viņai pietrūkst.

sa_t_i / 2009-08-25 22:27:36 (1770)
arī man bij bulīmija,bet tad bij jāpagiļ slimnīcā dēļ gastrīta. Tad likās,ka viss vairāk vai mazāk uz kādu laiku pierimis-vairs nevēmu! Bet tagad,kad atkal jūtu,ka normāli ēst vairs nespēju,sākas rīšana,galvā arvien bieþāk un bieþāk uzpeld doma-varbūt atsākt? Bet vēl cenšos turēties,bet cik ilgi izturēšu man ir un paliek mīkla-jūtu,ka drīz to atsākšu,bet tā negribas

eve / 2009-09-07 11:50:41 (1777)
Ari man bija bulimija 8! gadus. Es to zinaju un katru reizi jutos gan atvieglota, gan ari uztraukta, jo zinaju, ka manam kermenim ta ir slodze un galu gala sis paradums var rezulteties smaga slimiba...aktivi nodarbojos ar sportu, kluvu jogas trenere, lasiju pasiedvesmas gramatas, gaju baznica, kluvu gariga un kristiete, bet tikai vienu lietu man vajadzeja - es IEMILEJOS!!! Un tad radas ista motivacija labi izskatities un izdabat milotajam (ar izskatu un veseligiem paradumiem). Tik loti biju aiznemta ar domam par vinu, ka nemaz nejutu, ka si slimiba mani lenam sak atstat...tad aprecejamies, tad piedizma bernins, tad bija un ir loti liela slodze, lai nopelnitu naudu un kaut kur visam pa vidu pazudusi ari mana slimiba / draudzene bulimija. Dazreiz uznak paresanas un ir traka velme pierities, un tad es to daru. Mazliet esmu kluvusi smagaka, tacu zinu, ka man palidz dieta (glaze udens brokastu un vakarinu vieta). Vienreiz diena pieedos un ta kadu nedelu, pec tam redzu rezultatus - skaists kermenis. Un nakosaja reize, kad atkal rodas velme pierities saku sev: \"vai si 5 minutes risanas bauda ir vertigaka par stundam, dienam un menesiem ilgu skaistu kermeni, par ko pasai un citiem prieks?\"Ta ir laba un praktiska motivacija man un ceru, varbut palidzes citam!

stulbene / 2009-09-22 16:48:15 (1801)
man likās, ka vairāk kā pusgadu biju sevi izārstējusi - bet laikam nē. fantastiska šī pasaule. fantastiskas kopsakarības, un iemesli, un gadījumi, un sakritības, kāpēc viss sanāk tieši un precīzi tā. es ienīstu. bet neviens nevar man (vai citiem) pa īstam palīdzēt, jo paša sakne nāk no iekšās, tikai es pati esmu spējīga sakārtot savu dzīvi tā, lai spētu no bulīmijas izvairīties pavisam. jo, kad izdodas citi veselīgi ēšanas veidi, un ķermenis beidzot kļūst patiesi, patiesi skaists, veselīgs un slaids (man tā bija!), es kļūstu tik pašpārliecināta, un protams, ka labā garastāvoklī spēju visu sevī nokārtot. veiksme veicina veiksmi. bet uzkāpt uz šī klāja...

liiziite / 2009-10-15 23:49:40 (1830)
jaa arii es sevi atpazinu..mani sausmigi baida tas ka ari es varetu klut par bulimiki.kops izskiros no drauga man ir tik zema pasapzina vienigais ka es to uzlaboju ir regulari trenezieru apmeklejumi un dietas :( es ljoti labi apzinos ka taa nav dzive, bet tomer visi grib but tievi ..

ssss / 2009-10-27 17:35:31 (1846)
agrāk pārmetu meitenem, kuras vispār iedomājas par kko tādu, bet tgd pati esu viņu lomā..

Kristīne / 2009-11-07 12:24:42 (1879)
izlasot šo rakstu man šķiet, ka nedaudz tajā saskatīju sevi , bet tad jau tas vēl nenozīmē, ka esmu slima ar šo briesmīgo slimību ..
Mīlu sevi, nespētu nodarīt sev pāri.

palīdzība / 2009-11-11 12:03:17 (1884)
jā, jā, jā! - tā patiesi ir dzīves patiesība.
bet tagad zinu, ka mūsu rokās ir tik ļoooti daudz, mēs varam savu dzīvi padarīt par elli un varam arī dzīvot paradīzē! - tas ir ilgs, smags darbs pašam ar sevi, bet tas ir iespējams.
saprotu ikvienu, jo pati esmu gājusi tam cauri.
tagad, kad laiks stiprina visas brūces, vēlos palīdzēt, kaut morāli stiprināt, tāpēc labprāt pakomunicētu individuāli, be šajā forumā.

tiffany / 2009-11-14 01:06:08 (1891)
kaa lai paliidz savai masicai? vinjai ir buliimija jau 7 gadus. to neviens nezin, tikai es. man vinas ir tik sausmiigi zhel, jo es saprotu, ka vinja negrib but resna-tas ir pats launakais prieks vinas. kaa es vinai varu palidzet, iznemot psihologus un arstus? vinja man uzticejas un es to nedrikstu teikt newienam. paldies jau ieprieks

Li / 2009-12-13 00:05:36 (1936)
Man ir šī slimība ;/

elinaa / 2009-12-28 15:16:56 (1955)
es uzskatu ka tev vajadzetu vinai pastastit par sekam.ari to ka vina ilgi nedzivos un var nomirt!es pat nezinu citu variantu ka pierunat vinu aiziet pie psihaloga!

Denīze / 2009-12-28 16:13:57 (1958)
Ir smagi, man šī slimība ir jau 8 gadus- ar pārtraukumiem, bet ir, tagad atsākusies. Nezinu, meklēju cēloņus un saprotu, ka vaina ir zemā pašvērtējumā. Ir briesmīgi rīt un rīt, vienlaikus saprotot, ka iesi un visu izvemsi...nezinu, labprāt parunātos ar līdzīgi domājošiem, ja ir tāda grupa, kas runājas par to, labprāt pievienotot, jo jūtu, ka netikšu viena galā.

Kristīne / 2010-01-03 23:24:22 (1980)
Jā, es varu atzīt ka man ir bulīmija. Visi šā rakta kritēriji ir ka par mani teikti. Kur lai meklē palīdzību, jo es tā vair s nevēlos dzīvot. Bet darugiem un radien neveelos neko teik!

laila / 2010-01-14 17:43:40 (2036)
man ir buliimija jau 7 gadus. mans svars ir normals, pie 170cm sveru 55kg. protams, gribetu paris kg nomest. svars staiga ljoti strauji turpu shurpu, bija laiks, kad 48kg sveru, velak 56..tas ir ta pat ka ar caureju..to tachu nevar apstadinat ar gribasspeku vien. es pat iedomaties nespeju, cik liels ir mans izstieptais kungis, jo regulari taja tik daudz stampaju ieksha, vairakas reizes diena. bet pagaidam neredzu stimulu dzive, lai kaut ko mainitu. tas tiesham iedzen depresija, jo, kad needu, tad lietoju alkoholu. jaa, un smekeju ari. vienmer esmu kompanijas dvesele, nekad neesmu noskumusi citu acis, daudzi mani apskauzh par dzivi, kada ir man, ja vien vini zinatu patiesibu. ta ka man ir pavisam smags gadijums. ta isti par to nemaz runat negribas, bet, ja kads ko grib jautat vai dalities pardomas, rakstiet liepinalaila123@inbox.lv

Mairis / 2010-01-30 15:36:41 (2087)
Neskatoties uz to,ka šis raksts adresēts meitenēm, tas parādās pirmais. Un jā, dþekiem arī ir tādas problēmas, varbūt lielākoties gejiem. Normālas orientācijas dþekam nebūtu jāvelta pastprināta uzmanība izskatam. Kaut arī, kā kuram. Iespējams. Tomēr esmu noguris no šīs problēmas. Tā mani nomoka nu jau gandrīz 6 gadus. Bija tāda situācija, kad man bija attiecības. Likās, ka es ar savu puisi esam ideāli saderīgs pāris. Bet mani nepameta draudzene Bulīmija. Sākām dzīvot kopā un vienkārši nebija iespējams pēc pārēšanās lēkmēm aiziet izvemties. Pus gada laikā pieņēmos svarā par 20 kg. Viņš mani pameta. Man uznāca vēl lielāka depresija, domas par pašnāvību, tam klāt pārēšanās lēkmes, zaudēju darbu. Es skatījos spogulī un sapratu, ka nepatīku sev. Un neviens normāls dþeks negribēs sev blakus tādu resnu draugu. Uzsāku vienkārši drastisku diētu. Normu sasniedzu. Diezgan ātri. Arī cilvēki ar mani pēkšņi vēlējās vairāk kontaktēties, atradu darbu un jaunu draugu. Viņš par šo problēmu zina, lai gan to neizprot, bet vismaz nenosoda un saprot, ka tā ir slimība. Turpinu cīnīties ar sevi. Kad jūtu, ka būs lēkme, eju pastaigāties, uz trenaþieru zāli vai uz kino. Vasarā braukāju ar velosipēdu. Cenšos ēst ārpus mājas un ar kādu kopā. Tas noteikti nav risinājums. Lēkmes ir, un nekur nepazūd, vienīgi mazliet retāk. Man tiešām ir apnicis tā dzīvot. Un es saprotu, ka ar manu gribasspēku ir par maz.

SAULE / 2010-10-25 01:23:19 (2390)
man ir jautājums....
man pašai ir bulīmija un mani draugi par mani uztraucās, bet tomēr līdz galam nesaprot...
un es pati nezinu ko viņiem teikt...man gribās pastāstīt par savām sajūtām, bet es domāju, ka tā izklausītos pēc þēlošanās...
tāpēc man gribētos parunāties ar kādu bulīmijas slimnieci....dalīties pārdomās....
varbūt tiešām dīvaini, bet es taču saviem draugiem neiešu pēc kārtas un nejautāšu, kuram IR BULÎMIJA. :)
varbūt kādam no jums ir tāda pati vēlme k\'ā man? :)

SAULE / 2010-10-25 01:25:28 (2391)
tikko pamanīju Lailas ierakstu :)
cik patīkami :)

babete / 2010-12-07 14:24:07 (2450)
ja savādāk nevar nomest svaru, tad ir jāvemj

Raivis / 2011-01-04 13:38:19 (2475)
Es varētu viegli samazināt savu svaru un labāk izskatīties, ja vien:
... es spētu kontrolēt savu kāri uz uzkodām un saldumiem
... es visu laiku nejustos izsalcis
... es nejustos noguris visu laiku
... man nebūtu jāēd īpaši diētiskie ēdieni
... es spētu nelietot alkoholu un viegli atteikties no uzkodām!\"
CIK DAUDZ REIZES JUMS NÂCIES TO DZIRDÇT VAI ARÎ JÛS ESAT TEIKUŠI TO PAŠI SEV?
Ir interesants produkts no dabīgām augu vielām ar labām atsauksmēm Latvijā saucās Bodyline šobrīd ir akcija , ja ir interese tad rakstiet uz geonlatvia@gmail.com vai +37126662244 Raivis

Raivis / 2011-01-04 13:39:53 (2476)
aizmirsu pierakstīt arī to ka , ja gadījumā jums būs svars pa zemu attiecībā pret jūsu augumu tad tas palīdzēs uzņemt svaru !!!!

i. piens / 2011-01-30 19:24:16 (2527)
bulīmija liek man izskatīties vēl briesmīgāk - sarkani lūpu kaktiņi, sausa sejas āda, visādi pleķi, mati paliek nekādi.. bet no tā atbrīvoties ir tik grūti. varu dienā vairākas reizes atbrīvoties no ēdiena.. un pēc tam vienalga jūtos tik izsalkusi. mēģinu atrast visus nē, lai atturētos no nākošās reizes. bulīmija novājina sirdi. paklausieties kā tā pukst, kad dodaties gulēt.. tad man paliek sevis tik ļoti þēl. jo neprotu sevi cienīt. un pats galvenais - mīlēt.

t / 2011-02-12 20:07:18 (2536)
es atpazīstu sevi

kata / 2011-02-28 23:04:10 (2552)
man ir anoreksija bet ta nekadas problemas nesagada

kaķēnīte / 2011-04-15 14:30:24 (2595)
es esmu meitene un man jau bulīmija ir 3 gadus palīdziet man lūdzu ar savu padomu , nekādīgi nevaru to atmest , tā ir tāpat kā cigaretes no kā tev rodas atkarība , kas tevi sasþņaudz un nelaidþ vaļā
bulīmija man sākas 14 gados un nu jau man ir 17

Ieva / 2011-04-17 13:15:33 (2596)
( šķiet, ka komentāros viss jau ir uzrakstīts.. īsti vairs nav ko piebilst:) arī atpazinu sevi. arī lasot komentārus sapratu, ka bulīmijas ietekme un pazīmes ir vienas un tās pašas. Es arī labprāt tiktu vaļā no šī ieraduma, bet man ir tādi draugi un radi, kuriem ir paradums ēst neveselīgi un nesportot. Tāpēc es ceru, ka atradīšu domubiedrus, ar kuriem kopā varētu uzsākt jaunu dzīvesveidu- aktīvu un veselīgu!:)
ja kādam ir interese, tad
nr. 26691750
Ja ir sabiedrotie, tad ir vieglāk:)


Una Kraukle / 2011-04-25 14:36:10 (2601)
Organizēju psiholoģiskās palīdzības grupas cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem. una.777@inbox.lv

Hloja / 2011-07-06 14:48:38 (2681)
Es esmu jauna tikai vienreiz. Es gribu būt labāka par katru cenu. Es netaisos mīlet neglītu lietu.

Es / 2011-09-25 12:04:41 (2750)
Es vemju kad pārēdos jau 2vus gadus. Bet nu man to grūtio nosaukt par bulīmiju. Jo es to neuzskatu apr bulīmiju. Man svars ir pilnīgi viduvējs. Vemju gandrīz katru dienu, neesmu depresīva. Tas vienkārši ir kā ieradums. Neuztraucos, jo zinu, ka ēdiens manī tāpat vēl paliek, jo visu izvemt nevar. ģimene vispār neko nav pamanījusi.

Kristy / 2011-12-30 18:57:00 (2793)
Pirmaas dieetas, skjiet, izmeegjinaaju gados 13. Liidz kaadiem gadiem 15-16 ieveeroju visas iespeejamaas aatraas dieetas, kam sekoja vairaakas dienas izeeshanaas, atkal dieetas, izeeshanaas, pilniigas badoshanaas nedeeljas... Svars pieauga, kritaas, pieauga...no 50-60kg robezhaas. Sveeros 3x dienaa. Pilniigi kaila, bez apakshveljas, jo nedod Dievs kaads lieks grams buus. Pat dienas viduu atnaakot no skolas pirmais, ko dariiju, atnaakot maajaas, bija mesties uz vannas istabu, nomest dreebes un nosveerties. Mamma ieveeroja manus neveseliigos eeshanas paradumus, un lika eest normaalu eedienu. Man tas nepatika, ka izjauc manus dieetu plaanus, kad taadi bija. Saaku maaciities vemt. Iesaakumaa nesanaaca, bet ar laiku saaka izdoties. Dieetu dienaas veemu pat salaatlapas aaraa, nedieetas dienaas riju visu peec kaartas. Kaut kaa iesaakaas rutiina pa dienu neest neko, lai neizskatiitos resna, bet vakaraa, kad visi maajaas guleeja, metos pie ledusskapja un tukshoju plauktus, lai dotos vemt... Tas turpinaajaas vairaakus gadus. Kameer veel dziivoju pie vecaakiem, mamma mani ljoti uzmaniija, jo bija jau ieveerojusi, ka eedu necilveeciigi daudz. Arii es biju iemaaciijusies visaadas viltiibas. Eest, kad maate nav maajaas. Pirku sev eedienu, sleepu tukshos iepakojumus zem gultas un gaaju vemt, atgriezhot dushu, lai domaa, ka mazgaajos. Visbeidzot vareeju naktii eest ceptus kartpeljus vai vaariitus makaronus ar kechupu, jo tad gjimenee neviens nevareeja atklaat eediena zudumu. Man pat nebija probleemu aiziet vienai uz kaut kaadu Hesburgeru un apeest bez maz vai 10burgerus, un turpat tualetee arii aiziet to visu izvemt. Tad man jau bija kaadi gadi 19. Straadaaju. Nekaadus miljonus jau nepelniiju, tachu nevareetu teikt, ka ar naudu, ko sanjeemu, nevareetu neko atljauties... Tachu es nevareeju, jo lielaako dalju savas naudas vienkaarshi noskaloju tualetes podaa. Reizeem pat bija taa, ka vajadzeeja aiziet izvemties, jo kungjii vairs nebija vietas, lai vareetu turpinaat eest, jo man tachu bija veel paartika... Arpraats! Nav jau taa, ka es neapzinaajos, ko tas noziimee, kaadas sekas var buut, tachu es nevareeju apstaaties. Es pat dzeeru reizeem vienatnee ar domu, ka piedzershos, aizmirsiishu par eedienu, un varbuut vismaz shodien nevemshu... Mani pazinjas, kuru nebija maz, nemaz par to nenojauta. Es biju jautra, kompaanijas dveesele, arii puishi izraadiija simpaatijas ne mazums. Tachu iistu draugu man nebija un arii tagad nav. Es vienkaarshi nemaaku draudzeeties liidz galam. Tas turpinaajaas, liidz atradu savu cilveeku un saakaam dziivot kopaa. Saakumaa es to dariiju. Kad vinjsh nebija maajaas. Man likaas, man to vajag. Zinaaju, cikos vinjsh atnaaks, un cik daudz laika man ir, lai paspeetu pieriities un izvemties. Tachu tas saaka notikt aizvien retaak...paaris reizes nedeeljaa, reize nedeeljaa...reize divaas nedeeljaas...veel retaak...un es tieshaam centos. Gribeeju pati sev pieraadiit, ka es varu, ka man ir mugurkauls, ka paar savu kjermeni valdu pati, ne eediens. Bija dienas pirms MR vai vienkaarshi melnaas dienas darbaa, kad emocijas bija sakaapinaatas, kad likaas - tas ieksheejais nemiers ir ar kaut ko jaaizbaazh (eedienu?!!!!!!!)...tad es devos uz veikalu un kraameeju grozinjaa visu, ko likaas, shajaa briidii kaaroju - chipsus, bulcinjas, shokolaades, picas, pelmenjus,saldeejumu, cepumus un veel, un veel...un kad grozs bija pilns, jautaaju sev, ko tieshi no taa visa es veelos? Vai vispaar veelos? Vai tad, ja es to visu apeediishu, jutiishos labaak (samaksaajot summu, par kuru vareetu nopirkt sev, teiksim, jaunu sominju)? Taados briizhos sajuutas bija, it kaa naaktu peekshnja apskaidriiba, un es sapratu, ka es pat neesmu izsalkusi. Tad es nometu grozinju uz griidas un beegu no veikala. Zinu, taa nav pieklaajiigi un no malas arii droshvien izskatiijaas jociigi, tachu ko gan sevis deelj neizdariisi. Nu jau vairaak kaa pusgadu neesmu veemusi. Un pat nedomaaju par to. Sveerusies arii neesmu jau vairaak kaa pusgadu. Lepojos ar sevi, lai gan vienalga domas ir par un ap eedienu. It kaa es juutos buliimiju uzvareejusi, tachu tajaa pashaa laikaa baidos, ka slimiiba vareetu atgriezties. Jo buutiiiba jau taada pati kaa alkoholismam - alkoholikjis pat tad, ja nedzer, ir alkoholikjis. Shobriid ir sveetku laiks, visaadi gardumi, sveetku mielasti...skjiet, esmu paaris kg pienjeemusies pa sho laiku un domaaju, peec sveetkiem dereetu dazhas atslodzes dienas, kas buutu tikai normaali jebkuram. Tachu taas mani biedee... Jo ierobezhots uzturs tikai veicina apetiiti, un tad var visaadi gadiities.... Tomeer ceru uz to labaako, ceru, ka man izdosies, un ceru, ka izdosies arii Jums!

Lina / 2012-02-03 06:48:40 (2852)
Si slimiba mani mocija kadus 10 gadus! sapratu aatri un mekleju ari palidzibu. Tacu mana pieredze pie Latvijas arsitem visu versa vel sliktak... psihologe, kura skaitijas \"specialiste\" saja joma, zimeja man veseliga uztura piramidas, psihiatrs lureja uz maniem zem dzempera nojausamajiem pupiem un rakstija arpratigus antidepresantus (cik nojausu, so slimibu zinaja tikai pec nosaukuma) un tresais potencialais \"glabejs\", ari psihologs, radija bedigu gimi un teica lugt Dievu. si pieredze mani tikai vajinaja. Tad ka \"darba emigrante\" aizceloju uz Rietumeiropu un uzsaku terapiju specializeta centra. Un ir MILZU atskjiriba. Un galvenais - rezultats.

Lina / 2012-02-03 07:00:12 (2853)
pirmais solis atveselosanas virziena ir neslept so problemu. izstastit vecakiem, labakajiem draugiem. kauns, bailes? par ko? bulimija ir dalja no tavas dzives, ta esi tu, kas to dara. slepsana ir slepsanas no sevis pasa. es kaunejos un slepos ntos gadus un pat iedomaties nevareju, ka varetu par to kadreiz runat. bet tagad drosi saku, ka atklatiba pret sevi ir pirmais solis sevis atzisanas, iepazisanas, milesanas un atveselosanas virziena. ja druagi tevi nesapratis, negribes vai izturesies neadekvati, tad tie nav tavi draugi. gimeni tu gan nevari mainit, bet visticamak tevi nenosodis, bet meginas palidzet.

santa / 2012-03-05 14:45:39 (2889)
Sveikas,meitenes!Vēršos pie Jums pēc palīdzības maģistra darba tapšanā.Veicu pētījumu par ēšanas traucējumiem,tāpēc man būtu vajadzīgas meitenes un sievietes,kurās slimo ar kādu no ēšanas traucējumu veidiem vai ir piedzīvojušas kaut daþas epizodes. Kā atlīdzību piedāvāju dalīties ar man pieejamo informāciju un atbalsta sarunas,varu piedāvāt arī grāmatas par šo slimību.Ja kādai ir interese sadarboties,lūdzu,rakstiet uz e-pastu:santaozolina@tvnet.lv

Ilsa / 2012-06-11 11:06:20 (2988)
Bulīmija man ir jau gadus 4. Jā, esmu mēģinājusi tikt ar to galā. Nesekmīgi.

Gu / 2018-10-28 04:18:40 (17266)
Ta ir nopietna slimìba, un tai ir psihologiski faktori, bet neviens nerunà, ka tà ir saistìta ar hormonàliem traucèjumiem arì. Pàrtika ko uznjemam rada atkarìbu un nepartrauktais psihologiskais marketinga spiediens arì paveic savu. Un ziniet, izàrstèt to nevar. Var vienìgi aizstàt ar citu atkarìbu. Kà saka vienu sliktu atkarìbu nomainìt pret mazàk kaitìgu

Agny / 2020-03-05 14:34:09 (17287)
Sen si tema nav skatita, bet ari man jau kadus gadus 7 ir sii slimiba. Sakas ap gadiem 27. Pedejos gados loti saasinajas del privati neveiksmigam attiecibam, skirsanas un vilsanas nakosajas attiecibas, liela stresa darba. Tas tomer tik loti to visu ietekme. Tu sanemies un kadu laiku noturies edot normali, bet tikko atkal ir liels stress- nak lekmes un atkal viss no jauna.