Celulīts
Par celulītu tiek saukta bedrīšu un iedobīšu veidošanās ādas virsmā, ko izraisa zemādas tauku slāņa ievirzīšanās dermā, taču „oficiāli” celulīts netiek uzskatīts par slimību. Veidojas kalnains tauku slānītis, kas rada nejauku kosmētisku defektu.
Celulītu tautas valodā sauc arī par apelsīna miziņas sindromu, mājas siera ādu, matrača fenomenu vai krusas graudu bojājumu. Medicīniski to izskaidro kā sievišķo lipodistrofiju, edematozo adipozitāti vai deformējošo dermopannikulozi. Taču neviens no šiem aprakstiem neizsaka to, cik lielas raizes celulīts sagādā tā īpašniecēm.
Celulīts mūsdienās ir izplatījies vienkārši graujošos apmēros – apmēram 85-98% sieviešu virs pubertātes vecuma cieš no celulīta lielākā vai mazākā pakāpē. Celulīts reti sastopams arī vīriešiem, taču tas jau var būt kādas nopietnas saslimšanas pazīme. Lielāko lomu celulīta veidošanā sievietēm spēlē hormonu līmenis un attiecības, taču nozīme ir arī uzturam, īpaši uzņemtā sāls daudzumam, fiziskām aktivitātēm, ādas kopšanai un pat apģērbam, kādu valkā. Celulītam patiesībā nav saistības ar lieko svaru, tas vienlīdz lielā mērā sastopams sievietēm ar dažādu svara-auguma attiecību.
Cīņa pret celulītu ir lieliska biznesa niša kosmētikas rūpniecībai un skaistumkopšanas procedūrām, taču joprojām nav viena, radikāla risinājuma, kas palīdzētu atrisināt problēmu ātri un uz visiem laikiem.
Tieši tādēļ ir svarīgi cīņu pret celulītu izvērst par kompleksu pasākumu, kas ietver gan ādas kopšanu, gan dažādu kosmētisku līdzekļu pielietošanu, fiziskas aktivitātes un masāžas, kā arī pareizu uzturu un pietiekamu ūdens lietošanu.