Diēta celulīta mazināšanai

Viens no aspektiem cīņā pret celulītu ir pareizs uzturs.

Nav iespējams un nav arī vajadzīgs pilnīgi izslēgt no ēdienkartes taukvielas. Piemēram, augu eļļas nepieciešamas ādas elastības uzturēšanai, zivju eļļas satur aminoskābes, kas tieši otrādi – palīdz šķelt „sliktās” taukvielas.

Pret celulītu visefektīvākā diēta ir tāda, kas ietver svaigu augļu un dārzeņu uzņemšanu lielos daudzumos. Ēd arī vairāk riekstus, sēklas un sojas pupiņas. Celulīta attīstību bremzē kāposti, dažādi zaļumi, pilngraudu maize, uz ūdens vārītas graudu putras, zivis un jūras produkti. Kā redzi – pietiekami daudzveidīgi un garšīgi ēdieni.

Ja vēlies cīnīties pret celulītu, labāk izvairies no putnu gaļas un sarkanās gaļas, īpaši treknas, lietošanas uzturā. Gaļa satur samērā daudz toksīnu un hormonu, kas izmantoti dzīvnieku audzēšanai. Ja ēd putnu gaļu, noņem ādiņu un taukus. Gaļu vari aizvietot ar zivi.

Samazini piena produktu lietošanu – piena produkti netieši kavē tauku un toksīnu izvadi no limfātiskās sistēmas. Tāpat ierobežo cukura un saldumu uzņemšanu. Centies nelietot produktus, kas pārbagāti ar konservantiem, mākslīgām krāsvielām un citām piedevām.

Kā pie jebkuras diētas, viens no svarīgākajiem nosacījumiem ir liela šķidruma daudzuma uzņemšana. Dzer līdz diviem litriem tīra ūdens diennaktī. Izvairies no alkohola, saldinātām paku sulām un limonādēm, kā arī šķīstošās kafijas. Labāk izvēlies pupiņu kafiju vai tēju, vēlams, zaļo.