Aļģes un to preparāti

Aļģes ir ļoti efektīvs līdzeklis celulīta profilaksei un ārstēšanai. Jūras brūnaļģes fucus un laminaria satur daudz vitamīnu, minerālvielu un polisaharīdu, kas efektīvi pret celulītu.

Īpaši vērtīgi ir joda savienojumi, kas aļģēs ir tādā formā, kas viegli uzsūcas arī caur ādu. Jodam ir liela nozīme vairogdziedzera normālas darbības uzturēšanā – ja tas trūkst, mainās vielmaiņas intensitāte, tai skaitā arī zemādas tauku vielmaiņa. Šo procesu normalizēšana līdzsvaro šķidruma pieplūdi un atteci no audiem, līdz ar to samazinās atkritumvielu uzkrāšanās un iekaisuma pazīmes audos.

Jūras aļģu aktīvie komponenti normalizē vielmaiņu arī pašā ādā šūnu līmenī, stimulē mikrocirkulāciju, uzlabo asinsvadu sieniņu tonusu, kas sekmē šķidruma un sārņu izvadi. Rezultātā uzlabojas arī muskuļu tonuss, zūd liekie tauki un šķidrums, audi kļūst veselīgāki un tvirtāki.

Aļģu ekstraktus un pašas aļģes var izmantot ļoti daudzveidīgi – gan pārtikā, gan uztura bagātinātājos un pārtikas piedevās, gan ķermeņa kopšanas līdzekļu sastāvā, gan dažādās procedūrās, piemēram, ietīšanās.