Elektrolipolīze kā celulīta ārstēšanas metode

Elektrolipolīze ir kosmētiskos salonos veicama pretcelulīta procedūra. Elektrolipolīzes laikā uz ādas tiek uzlīmēti elektrodiņi vai arī tie garu (pat līdz 20cm, atkarībā no tauku kārtas biezuma) adatu veidā tiek ievadīti zem ādas.

Pa elektrodiem tiek laista viegla maiņstrāvas plūsma, kas aktivizē jonu kustību šūnās. Šūnas iekšējie procesi elektromagnētiskā lauka ietekmē tiek strauji aktivizēti, tauki tiek sašķidrināti. Izlīdzinās celulīts, samazinās zemādas tauku slāņa biezums. Nenotiek liels svara zuduma, taču apelsīna mizas efekts zūd diezgan strauji, ādas stāvoklis manāmi uzlabojas.

Pēc procedūras nepaliek nekādu manāmu seku vai rētu, dažreiz veidojas nelieli zilumiņi adatu ieduršanas vietā, taču par to nav jāraizējas. Šī iemesla dēļ gan elektrolipolīze ar adatu izmantošanu nav ieteicama tām celulīta slimniecēm, kam ir paaugstināts asinsspiediens, paplašinātas vēnas vai trausli asinsvadi, tai skaitā – asinsvadu zvaigznītes tuvu ādas virsmai.

Viena procedūra ilgst aptuveni stundu. Lai gūtu labus un noturīgus rezultātus cīņā ar celulītu, jāveic vesels procedūru kurss. Kursā parasti ir 15 vai 20 procedūras, atkarībā no tā, cik izteikts ir celulīts.

Pēc katras elektrolipolīzes procedūras jāveic limfodrenāža ar aparātu vai rokām, lai sašķeltie tauki tiktu novadīti limfvados, pretējā gadījumā tie atkal nostāsies savās vietās un efekts ļoti ātri pazudīs.

Bez elektrolipolīzes iespējama arī celulīta audu sašķelšana ar ultraskaņas palīdzību.