Ietīšanas procedūras mājās

Dažādas ietīšanas procedūras cīņai pret celulītu iespējams veikt arī mājās. Vari izmantot, piemēram, aļģes, ārstnieciskos dubļus, zilos mālus un citus aktīvus maisījumus.

Ķermeņa ietīšanas procedūras ir praktiski nekaitīgas, taču, ja ir kādas veselības problēmas, pirms jebkuru procedūru uzsākšanas ieteicams konsultēties ar ārstu. Pilnīgi aizliegta ķermeņa ietīšana, protams, ir grūtniecības laikā, kā arī pēcoperācijas periodā, brūču dzīšanas vai rētošanās laikā, arī tad, ja ir bojāta āda vai izsitumi. Sirds-asinsvadu saslimšanas, cukura diabēts, vēnu varikoze, astma, aknu un nieru slimības nav ietīšanas procedūru kontrindikācijas, taču vaicājiet padomu ārstam jebkuru šaubu gadījumā.

Eļļas ietīšanas procedūras

Eļļas ietīšanai jāsagatavo eļļu maisījums – par bāzes eļļu izmanto olīveļļu, mandeļu, jojoba vai kviešu dīgstu eļļu. Tai pievieno ēterisku eļļu vai ēterisko eļļu maisījumu – uz 20 ml bāzes eļļas parasti izmanto aptuveni 10 pilienus ēterisko eļļu. Eļļas maisījums tiek rūpīgi sajaukts.

Celulīta vietās uzklāj eļļu maisījumu un ietin šos rajonus pārtikas plēvē. Vēlams pēc tam silti saģērbties un vai nu 30-60 minūtes aktīvi izkustēties vai, tieši otrādi, apgulties un silti sasegties.

Pēc procedūras eļļu nomazgā siltā ūdenī un iezied ādu ar mitrinošu krēmu vai losjonu.

Ietīšanās procedūras ar māliem

Pret celulītu visefektīvākie ir zilie māli. Tas ir gan kosmētisks, gan ārstniecisks līdzeklis, ko izmanto dažādu ādas saslimšanu terapijā, tai skaitā celulīta ārstēšanai, turklāt efekts ir pamanāms jau pēc pirmās procedūras.

Māli ir bagāti ar vitamīniem, minerāliem, dažādiem silīcija, dzelzs, kalcija, magnija un daudzu citu elementu savienojumiem, kas ir viegli uzņemamā formā. Māli uzlabo asinsriti, paātrina vielmaiņu, tiem piemīt antibakteriālas īpašības. Tautas dziedniecībā mālus izmanto praktiski visu slimību ārstēšanai.

Lai veiktu ietīšanu, māli jāsajauc ar tīru ūdeni, iegūstot krējuma konsistences masu.

Uzklāj mālus uz celulīta rajoniem un ietin pārtikas plēvē. Vari vilkt speciālus pretcelulīta šortus vai bikses, ja tev tādi ir vai vienkārši silti saģērbies un uz stundu dodies atpūsties zem siltām segām. Pēc stundas nomazgā mālus ar siltu ūdeni un ieziedies ar mitrinošu ķermeņa krēmu.