Limfodrenāža un vakuummasāža

Limfodrenāža ir īpašs masāžas veids, ko izdara salonā vai rehabilitācijas centrā. Tam ir nepieciešama īpaša masiera kvalifikācija un prasmes. Iespējams izdarīt arī limfodrenāžu ar dažādu ierīču un aparātu palīdzību, taču ar rokām veiktai masāžai es dotu priekšroku.

Limfodrenāža ir ļoti efektīva procedūra pat tad, ja celulīts jau ir vēlīnās stadijās. Šīs masāžas laikā muskuļi netiek un nedrīkst būt mīcīti, jo tādā gadījumā tiek nospiesti limfvadi – tātad limfrite netiks uzlabota un efekta nemaz nebūs.

Limfodrenāžas laikā no celulīta zonām tiek izspiesta sastāvējusies aizturētā limfa un viss liekais šķidrums. Limfu drenējošās kustības nemaz nav pārāk spēcīgas, tās vairāk atgādina īpašu glaudīšanu un pliķēšanu.

Vakuummasāža pret celulītu var tikt veikta gan mājās, gan salonos. To veic ar dažādu ierīču palīdzību – no šo aparātu īpašībām arī ir atkarīgs vakuummasāžas efekts.

Parasti starp diviem rullīšiem ar spēcīga vakuuma palīdzību tiek iesūkts problēmzonu ādas laukums. Vakuums ir tik spēcīgs, ka saplēš saistaudu starpsienas, kas norobežo stingros tauku uzkrājumus. Šīs saistaudu kapsulas celulīta gadījumā rada ādas negludumus un bedres. Pēc to saplēšanas āda kļūst gludāka, celulīts samazinās. Sašķidrinātie tauki tiek pakāpeniski „izrullēti” limfātiskajā sistēmā un izvadīti no organisma.