Organisma attīrīšana un atslodzes dienas

Mūsdienās organisma attīrīšana ir ieguvusi lielu popularitāti kā veselības uzlabošanas metode, lai uzlabotu mūsu organisma funkcijas un attīrītu to no toksīniem. Toksīni ir kaitīgas vielas, kas kairina organisma audus un orgānus, izraisot slimības un funkciju traucējumus. Toksīnu veidošanos var veicināt ķīmisks piesārņojums apkārtējā vidē, piesārņots dzeramais ūdens, smogs, pesticīdi, alkohola un kofeīna pārmērīga lietošana, kā arī stress.

Lielā daļā pasaules kultūru tiek izmantotas dažādas attīrīšanās metodes, gan ķermeņa, gan gara atjaunošanai un attīrīšanai. Visbiežāk attīrīšanās procedūras tiek veiktas gadalaiku maiņas laikā, kad ķermenim jāpielāgojas jauniem apstākļiem – citam miega, laikapstākļu, gaismas un aktivitāšu režīmam.

Viens no svarīgākajiem posmiem organisma atindēšanā no toksīniem ir gremošanas sistēmas attīrīšana un darbības uzlabošana, vislielāko uzmanību pievēršot liekā satura evakuācijai no resnajām zarnām. Viens no labākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir ievērot piemērotu ēšanas režīmu jeb diētu (piemēri aprakstīti zemāk), uzņemt probiotiskos uztura bagātinātājus ar pietiekami lielu Bifido un Acidofilo baktēriju koncentrāciju, kā arī veikt maigu gremošanas trakta tīrīšanu.

Organisma attīrīšanai un atslodzei piemērotas diētas piemēri:

- Pamata diēta, izslēdzot gaļu, piena produktus, cukuru, taukus, kofeīnu un alkoholu.
- Bez-gaļas diēta ar neapstrādātiem vai pagatavotiem augļiem, dārzeņiem, graudaugiem, riekstiem, sēklām un pākšaugiem.
- Augļu un dārzeņu diēta. Citi produkti tiek izslēgti no uztura.
- Diēta tikai ar augļu un dārzeņu sulām.

Pirms uzsāc organisma attīrīšanu un piemērotas atslodzes diētas izvēli, noskaidro un ņem vērā savu vispārējo veselības stāvokli, dzīvesstilu, līdzšinējo uztura režīmu un mērķus, ko vēlies sasniegt. Tā kā katrs organisms ir individuāls, neskaidrību gadījumā ieteicams jautāt ārsta padomu, kas palīdzētu izskaidrot un atrast piemērotāko diētu un attīrīšanās programmu.