Organisma attīrīšana no parazītiem

Kā mūsu ķermenī nokļūst parazīti?

Tavs ķermenis uzsūc visu, ko tas ēd, dzer un ieelpo. Katra kafijas tase, alkohola malks, cigarete vai izplūdes gāzēm piesātinātais gaiss ir jāpārstrādā un jāatindē – visvairāk darba tiek aknām. Aknas ir viens no spēcīgākajiem un arī dzīvībai svarīgākajiem orgāniem. Ja vēlies uzturēt organismu labā stāvoklī, aknas jāsaudzē un tām jābūt veselām. Tām jābūt „tīrām”, lai varētu darboties, tāpat viss gremošanas trakts nedrīkst būt piedzīts ar sārņiem, jo tie nedz ļauj uzsūkt vajadzīgās vielas, nedz izvadīt un pārstrādāt kaitīgās. Ja zarnu trakts ir pilns ar pārakmeņojušos ēdienu atliekām, tā ir arī lieliska vide parazītiem. Turklāt nevajag domāt, ka parazīti saistīti tikai ar milzīgu netīrību – 85% no mums uzņem tos ar ēdienu, netīrām rokām, traukiem, skūpstiem, spermu, ūdeni, gaisu vai no mājdzīvniekiem.

Ēdiens tomēr laikam ir nozīmīgākais parazītu iespējamās uzņemšanas ceļš – īpaši nepietiekami apstrādāti vai jēli produkti. Tāpat arī saldumi, kas satur daudz rafinēta cukura, taukvielu, miltu – cepumi, kūkas u.c. Dažādi sīki kāpuri un oliņas atrodami arī uz augļiem un dārzeņiem.

Kādēļ parazīti ir ļauni mūsu organismam?

Jau iedomājoties vien par to, ka kāds pārtiek no mūsu barības vielām, bet mūsos atstāj savus atkritumproduktus, sametas pietiekami nepatīkami. Taču daudzi parazīti var izraisīt arī nepatīkamas saslimšanas, tai skaitā dēļ to izdalītajiem toksīniem, kas nokļūst mūsu asinsritē. Turklāt parazitozes bieži vien ir grūti atklājamas, visvairāk tāpēc, ka grūti iedomāties, ka sliktās pašsajūtas cēlonis varētu būt šāds.

Pazīmes, kas liecina, ka laiks attīrīties

Ja ik dienas tava pašsajūta nemainās, tu pie tās pierodi un uztver par normu, lai arī patiesībā varbūt jūties nogurusi, nespēcīga un viegli aizkaitināma. Vēdera uzpūšanās pēc maltītes, gāzu veidošanās, burkšķēšana, nepatīkamas sajūtas vēderā – šādu simptomu cēlonis var būt kāda produkta nepanesība, disbakteriozes, kā arī parazīti. Ar gremošanu it kā maz saistītas pazīmes, piemēram, pinnes, ekzēma un ādas alerģiskas slimības, galvassāpes, biežas infekcijas var būt gremošanas trakta disfunkcijas sekas. Ja ilgstoši jūties neapmierinoši, iespējams, nepieciešams padomāt par gremošanas trakta atveseļošanu – atslodzi vai tīrīšanu.

Kā veikt gremošanas trakta attīrīšanu?

Vislabāk sākt ar kuņģa-zarnu trakta „izbirstēšanu” – te vislabākais palīgs ir liels šķiedrvielu daudzums – dārzeņi un augļi. Nedēļu ilga garšīga augļu-dārzeņu diēta ļaus justies paēdušai un iztīrīs sen zarnās uzkrājušās pārtikas atliekas. Šajā laikā ieteicams dzert daudz šķidruma, vari mēģināt tīrošas zāļu tējiņas, kuras var nopirkt aptiekā.

Nākamais posms ir aknu attīrīšana un žults izdzīšana. To var darīt ar daudz un dažādām tējām un produktu maisījumiem, es piedāvāju vienu no tiem:

- Vēlams izpildīt procedūru kādā brīvā dienā, lai pie vajadzības varētu ātri tikt līdz tualetei.
- Izspied 300 mililitrus greipfrūta, citrona vai laima sulas, atšķaidi ar 200 ml tīra ūdens.
- Saspied 1-2 daiviņas ķiploka un 1/2 tējkaroti svaigas ingvera saknes vai kajenas piparu un sajauc ar sulām.
- Siltā glāzē ielej 300 ml olīveļļas.
- Pati procedūra ir vienkārša – ik pēc 15 minūtēm iedzer 3 ēdamkarotes sulu maisījuma un 3 ēdamkarotes eļļas.
- Pēc katras „porcijas” atgulies un ar siltu termoforu vai ūdens pudeli sildi aknu apvidu.
- Kopumā procedūra ir visai ilgstoša un var būt arī nepatīkama, taču tas ir normāli, apbruņojies ar pacietību.
- Ja jūti nelabumu, uzdzer mazliet ūdens un atslābinies.
- Kad jūti nepieciešamību, vari doties uz tualeti – tavas aknas tiks iztīrītas no mazajiem žultsakmeņiem un tauku atliekām.
- Nākamajā dienā pēc tīrīšanas ieteicams ieturēt svaigi spiestu sulu un zaļumu diētu, vari ēst tvaicētus dārzeņus un augļus.
- Šādu attīrīšanos vari veikt katrā gadalaiku maiņā, lai sagatavotu organismu jaunam režīmam.

Produkti, kas nogalina parazītus

- Ķiploki – nepatīk daudziem parazītiem
- Ķirbju sēklas – darbojas pret dažādiem kāpuriem, turklāt ir ļoti garšīgas
- Krustnagliņas – nogalina parazītu oliņas, kas dzīvo zarnu traktā
- Greipfrūtu sēklas vai to ekstrakts pozitīvi iedarbojas uz visu organismu un uz gremošanas sistēmu
- Citronūdens – nomāc rūgšanas un pūšanas procesus un atvieglo aknu darbību
- Šķiedrvielas palīdz izvadīt visu lieko, tai skaitā parazītus