Ābolu etiķa diēta

Ābolu etiķis ir skābes šķīdums, ko iegūst ābolu sulas fermentācijas procesā. Taukus sadedzinošo efektu nodrošina etiķskābes kombinācija ar augļu pektīniem. Bez tam ābolu etiķis satur vērtīgas minerālvielas, mikroelementus un vitamīnus, kā arī etiķskābi, pienskābi, propionskābi, enzīmus, aminoskābes, kāliju un ābolu pektīnvielas. Ābolu etiķa skābes sastāvs organismam ir drošs un labvēlīgs.

Iekšķīgai lietošanai ābolu etiķi lieto pa vienai līdz trijām tējkarotēm pirms katras ēdienreizes.

Ābolu etiķa labvēlīgā ietekme:

Aizcietējumu profilakse

Ar gadiem gremošanas trakts kļūst arvien kūtrāks un izdala mazāk skābo gremošanas sulu, pepsīnu un gremošanas enzīmu, tādējādi radot aizcietējumus. Pārtikai pievienojot šķiedrvielas, piemēram, pektīnu, ko satur ābolu etiķis, mēs uzlabojam peristaltiku un izvadīšanas un uzsūkšanās funkcijas.

Asinsspiediens

Ābolu etiķis satur kāliju un dažas citas vielas, kas padara asinis šķidrākas, tādējādi kontrolējot asinsspiedienu un trombožu risku.

Cukura diabēts

Diabēta iemesli var būt ļoti dažādi, tā ir nopietna slimība, kas prasa rūpīgu mediķu uzraudzību, medikamentozu terapiju un striktus diētas ierobežojumus. Taču ābolu etiķa šķiedrvielas labvēlīgi ietekmē asins glikozes līmeni.

Saaukstēšanās

Ābolu etiķi var veiksmīgi izmantot saaukstēšanās profilaksei un ārstēšanai, kā arī lietot ābolu etiķi ar pipariem komprešu veidā krūškurvja sildīšanai.

Astma

Pētījumi ir pierādījuši ābolu etiķa atvieglojošo ietekmi astmas slimniekiem, gan regulāri lietojot iekšķīgi, gan lietojot komprešu veidā.

Gremošana

Pepsīns un sālsskābe ir ļoti svarīgi komponenti barības sagremošanai, to deficīts izraisa gremošanas sistēmas kūtrumu, pūšanas un rūgšanas procesu attīstību zarnās, atkritumvielu uzkrāšanos. Ābolu etiķa skābās īpašības kompensē dabīgo skābo gremošanas sulu trūkumu un novērš nevēlamās parādības.

Kaulaudi

Ābolu etiķī atrodamās minerālvielas, piemēram, mangāns, magnijs, kalcijs, silīcijs un dzelzs uztur kaulu masu, padara tos spēcīgākus un darbojas osteoporozes profilaksei.