Amerikāņu nedēļas diēta

Šī diēta nosaka vienādas, turklāt samērā „lielas” un sātīgas brokastis – vienādas katru dienu. Pārējās ēdienreizes ir noteiktas visai nedēļai, taču porcijas ir lielas un diētu izturēt nav grūti.

Diētas laikā vēlams ierobežot sāls, piparu, etiķa, taukvielu, eļļas un alkohola lietošanu. Ūdeni var dzert neierobežotā daudzumā, vismaz divus litrus diennaktī.

Brokastīs ietilpst: viena vai divas nelielas tases tējas vai kafijas, var pievienot pienu vai nedaudz saldinātāja; apelsīns vai 1-2 āboli, viena cieti vārīta ola, grauzdiņš vai gabaliņš maizes.

Pirmdiena

Pusdienās – 150-200 grami ceptas vai vārītas zivs, 100 grami seleriju ar citrona sulu, tase tējas vai kafijas.

Vakariņās – 100 grami smalki sasmalcinātas vārītas gaļas, samaisītas ar vārītu olas dzeltenumu un tējkaroti zaļo lociņu vai sakapātu sīpolu. Maizes gabaliņš vai grauzdiņš. Glāze piena un ābols.

Otrdiena

Pusdienās – 200 grami tvaicētu svaigu spinātu, 150 grami ceptu teļa aknu, divi nelieli vārīti kartupeļi. Tase tējas vai kafijas.

Vakariņās – glāze jogurta, svaigu dārzeņu salāti (kāposti, burkāni, bietes, tomāti) ar ēdamkaroti augu eļļas. Maizes šķēlīte, 1 cieti vārīta ola ar šķiņķa šķēlīti.

Trešdiena

Pusdienās – glāzīte jogurta, svaigu dārzeņu salāti (kāposti, burkāni, bietes, tomāti) ar ēdamkaroti augu eļļas. Maizes šķēlīte, 1 cieti vārīta ola ar šķiņķa šķēlīti.

Vakariņās – glāze jogurta, divas cieti vārītas olas, divi tomāti, grauzdiņš vai maizes šķēlīte. Ābols vai bumbieris.

Ceturtdiena

Pusdienās – 200 grami cāļa filejas, 150 grami svaigi kāpostu salātu ar citronu sulu. Maizes šķēlīte vai grauzdiņš. Tase tējas vai kafijas.

Vakariņās – 50 grami biezpiena bez cukura vai krējuma. Biezpienam vari pievienot zaļos lociņus, jēlu olas dzeltenumu vai mazliet paprikas. Seši redīsi, maizīte, glāze piena ar pazeminātu tauku saturu. Ja vēlies vēl – ābols.

Piektdiena

Pusdienās - 50 grami biezpiena bez cukura vai krējuma. Biezpienam vari pievienot zaļos lociņus, jēlu olas dzeltenumu vai mazliet paprikas. Seši redīsi, maizīte, glāze piena ar pazeminātu tauku saturu, viens ābols.

Vakariņās – 1-2 olu kultenis ar svaigiem dārzeņiem – gurķiem, papriku, sīpoliem. Tomātu salāti ar svaigu citronu sulu un zaļajiem lokiem. Ābols.

Sestdiena

Pusdienās – 150-200 grami ceptas vai vārītas zivs, 100 grami seleriju ar citrona sulu, tase tējas vai kafijas.

Vakariņās – 150 grami vārītas cūkgaļas ar mārrutkiem. Nedaudz zaļo salātu ar citronu sulu. Glāze piena ar pazeminātu tauku saturu, viens ābols.

Svētdiena

Pusdienās – 200 grami vārītas vistas filejas, 100 grami vārītu rīsu, 100 grami zaļo salātu ar citrona sulu. Glāze piena un viens ābols.

Vakariņās – glāze jogurta, 1-2 mājās gatavotas kotletes. Grauzdiņš vai maizes šķēlīte, viens ābols.