Arbūzu diēta

Arbūzs jau sen pazīstams kā diētisks un urīndzenošs auglis, turklāt tas ir lieliski piemērots atslodzes dienām. Arbūza mīkstumu pa 300-400 gramiem 4-5 reizes dienā iesaka lietot pie hipertonijas, asinsrites traucējumiem, nefrītiem, podagras, aptaukošanās, aknu un žultsceļu saslimšanām un citos gadījumos.

Arbūzu diēta nav vēlama pie nierakmeņiem, cukura diabēta, smagām aizkuņģa dziedzera slimībām un dažām nieru saslimšanām. Diētas laikā rūpīgi seko savai pašsajūtai un pārtrauc diētu pie jebkurām nelabvēlīgām pašsajūtas izmaiņām.

Pilnīgu arbūzu diētu iesaka ieturēt ne ilgāk kā piecas dienas pēc kārtas. Šo piecu dienu laikā var lieliski attīrīt organismu no šlakvielām, liekā šķidruma un sāļiem.

Diētas pamatdoma ir vienkārša – dienas laikā jāēd tikai arbūzs. Izrēķināt nepieciešamo daudzumu var tā – puskilograms arbūza uz katriem desmit kilogramiem tava svara.

Ja otrajā diētas dienā nav nepatīkamu sajūtu (vēdera uzpūšanās, smaguma sajūtas un tamlīdzīgi), vari droši turpināt visas piecas dienas. Pēc šīm piecām dienām, lai organisms pakāpeniski pierastu pie vecā režīma, turpini vēl desmit dienu ciklu.

Šīs desmit dienas brokastīs ēd auzu biezputru ar sieru. Pusdienās gabaliņš zivs vai gaļas un dārzeņu salāti. Vakariņās – liela arbūza porcija, viens kilograms mīkstuma uz 30 kilogramiem tava svara.

Parasti pirmajās piecās diētas dienās tiek zaudēti apmēram trīs kilogrami svara, bet nākamajās desmit dienās – vēl aptuveni pieci kilogrami.