Asinsgrupu diēta – I (0) asins grupa

Pirmā jeb nulles asinsgrupa ir senākā, visagrāk attīstījusies asinsgrupa. Tikai vēlāk no tās evolūcijas procesā attīstījās pārējās asins grupas. Tās īpašnieki – trešā daļa pasaules iedzīvotāju, ir „mednieki”.

Organisma stiprās un vājās puses

- Gremošanas trakts ir izturīgs
- Spēcīga imūnsistēma, taču biežas alerģiskas reakcijas
- Grūtības piemēroties jauniem vides un barošanas apstākļiem

Potenciālie veselības riski

- Asinsreces problēmas
- Artrīti, citi iekaisīgi procesi
- Paaugstināts kuņģa skābums un čūlas
- Dažādas alerģijas

Ēdienkarte

Organismam labvēlīgi ir gaļas produkti (izņemot cūkgaļu), zivis un jūras produkti, saldie augļi un dārzeņi un ierobežotā daudzumā rupjmaize.

Jāierobežo kāpostu, marinētu ēdienu, kečupa un graudu izstrādājumu lietošana, īpaši kviešu un kukurūzas izstrādājumus.

No dzērieniem vēlama ir zaļā un zāļu tēja, zelteris. Īpaši nevēlama ir kafijas, stipro alkoholisko dzērienu lietošana, kā arī zemeņu lapu, ehinācijas, sennas, deviņvīru spēka un alvejas zāļu tējas un uzlējumi.

No uztura bagātinātājiem vēlams izvēlēties B grupas vitamīnus, K vitamīnu, kalciju, jodu, aizkuņģa dziedzera enzīmus gremošanas uzlabošanai. Būtu jāizvairās no A un E vitamīnu pastiprinātas lietošanas.

Notievēšana

Izvēloties diētu, vēlams ieturēt kādu no tā saucamajām olbaltumvielu diētām ar pazeminātu ogļhidrātu daudzumu. Svara zudumu īpaši aktivē jūras aļģes, zivis un jūras produkti, jodēta sāls, jēra gaļa, aknas, zaļumi un salāti, spināti, brokoļi, redīsi, lakrica.

Pirmās asinsgrupas īpašnieku problēma ir vielmaiņas kūtrums, tādēļ jāpalielina vielmaiņas ātrums. To dara, izslēdzot no ēdienkartes visus graudaugus un pākšaugus, visu veidu kāpostus, bet vairāk uzņemot šai asins grupai labvēlīgos produktus.

No fiziskiem vingrojumiem visefektīvākie ir intensīvi aerobie sporta veidi – skriešana, slēpošana, aerobika vai peldēšana.