Asinsgrupu diēta – II (A) asins grupa

Otrā jeb A asinsgrupa ir otra senākā pēc attīstības, tā ir gandrīz 40 procentiem pasaules iedzīvotāju. Tās īpašnieki ir „zemkopji” – patstāvīgi, organizēti cilvēki ar labām adaptācijas spējām.

Organisma stiprās un vājās puses

- Labas adaptācijas spējas jaunai videi un ēdienkartei
- Jutīgs kuņģa zarnu trakts
- Vāja imūnsistēma un infekciju risks
- Jutīga un nestabila nervu sistēma
- Ievērojot veģetāru diētu, laba imūnsistēmas un gremošanas sistēmas darbība

Potenciālie veselības riski

- Sirds-asinsvadu sistēmas saslimšanas
- Mazasinība
- Aknu un žultceļu saslimšanas
- Ļaundabīgi audzēji
- Pirmā tipa cukura diabēts

Ēdienkarte

Otrās asinsgrupas cilvēkiem būtu jākļūst par pilnīgiem vai vismaz daļējiem veģetāriešiem. Organismam labvēlīgi ir dārzeņi, zaļumi, augļi un ogas, pākšaugi un graudaugi, kā arī nelielos daudzumos zivis.

Jāierobežo piena produkti un gaļa visos tās veidos, kā arī cukurs, kukurūzas un rapšu eļļa. Šo uztura daļu var aizvietot ar sojas izstrādājumiem. Kā olbaltumvielu avots ir pieļaujamas arī olas.

No dzērieniem vēlama ir kafija, zaļā tēja, sarkanvīns, dabīgās sulas un ūdens ar citrona sulu. Nevēlama ir apelsīnu sulas, melnās tējas un limonāžu dzeršana.

No uztura bagātinātājiem vēlams izvēlēties B grupas vitamīnus, C un E vitamīnu, kalciju, dzelzi, cinku, selēnu, hromu, kā arī probiotiķus, īpaši bifidobaktērijas. Būtu jāizvairās no A vitamīna pastiprinātas uzņemšanas.

Notievēšana

Normālai vielmaiņas darbībai jāpāriet pilnīgi veģetārā dzīvesveidā. Pie šī nosacījuma liekā svara problēmām nav jābūt.

Otrās asinsgrupas īpašnieku gremošanas sistēma ir vārīga, ar samazinātu skābes izdali, tādēļ nav piemērota gaļas produktu un asu ēdienu sagremošanai – tie tikai palēnina vielmaiņu, kā arī grauj imūnsistēmas aizsargspējas.

No fiziskiem vingrojumiem organismam labvēlīgākie ir mierīgie vingrojumi – pilates, kalanētika vai joga.