Asinsgrupu diēta – III (B) asins grupa

Trešās asinsgrupas īpašnieki ir „ceļotāji”, šī asins grupa radusies tautu masu migrācijas laikā, tādēļ šie cilvēki ir ar labām adaptācijas spējām, sabalansētu vielmaiņu. Trešā asinsgrupa ir aptuveni piektajai daļai pasaules iedzīvotāju.

Organisma stiprās un vājās puses

- Spēcīga imūnsistēma
- Ļoti labas adaptācijas spējas visās dzīves jomās
- Līdzsvarota nervu sistēmas darbība
- Praktiski nav iedzimtu vājo organisma pušu, taču iespējamas autoimūnas saslimšanas imūnās sistēmas pārliekas aktivācijas dēļ

Potenciālie veselības riski

- Pirmā tipa cukura diabēts
- Autoimūnas saslimšanas, izkaisītā skleroze, sistēmas sarkanā vilkēde un citas
- Hroniskā noguruma sindroms

Ēdienkarte

„Ceļotāji” ir visēdāji un tāds ēšanas režīms arī ir viņiem vispiemērotākais. Organismam labvēlīga ar sabalansēta ēdienkarte, kas ietver gaļu (izņemot vistas, pīles un cūkgaļu), zivis, piena produktus, olas, graudaugus (tikai ne kviešus un griķus), pākšaugus, dārzeņus un augļus - izņemot kukurūzu, tomātus, ķirbi, olīvas un kokosriekstus.

No ēdienkartes jāizslēdz jūras veltes – gliemji, krabji un garneles, kā arī vistas, pīles un cūkas gaļu.

No dzērieniem ieteicama ir zaļā un zāļu tēja, dzērveņu, kāpostu, vīnogu un ananāsu sula. Nevajadzētu dzert gāzētos dzērienus un tomātu sulu.

Notievēšana

Lai kontrolētu ķermeņa svaru, no ēdienkartes jāizslēdz visi nelabvēlīgie produkti, it īpaši kukurūzu, griķus, zemesriekstus, kviešus, tomātus un cūkgaļu, jo tie kavē trešās asinsgrupas īpašnieku insulīna izdali un līdz ar to visu vielu maiņu. Jāierobežo arī cukura un taukvielu daudzums. Notievēšanu sekmē zaļumi, salāti, olas, aknas un teļa gaļa.

No pārtikas piedevām var izvēlēties kompleksos vitamīnus, magniju, lecitīnu, gingko bilobas un ehinācijas preparātus.

No fiziskiem vingrojumiem visefektīvākie ir aerobie vingrojumi – riteņbraukšana, soļošana, peldēšana, kā arī teniss, joga un citas aktivitātes.