Barona Bartista diēta

Šī diēta paredzēta ilgstošai ievērošanai, tās pamatā ir veselīga uztura uzņemšana un pilnīga atteikšanās no pusfabrikātiem, konserviem un citiem ne tik labiem produktiem.

Viens cikls ilgst septiņas dienas. Pēc diētas beigšanas var pieturēties pie līdzīgiem ēšanas principiem, bet pēc dažām nedēļām atkal atkārtot šo diētu. Kad organisms ir pieradis pie šāda režīma, tas kļūst par dzīvesveida sastāvdaļu.

Septiņu dienu laikā jāizslēdz no ēdienkartes alkohols, piena produkti (izņemot jogurtu), cukuru un kofeīnu – kafiju un melno tēju.

Pirmā un otrā diena

Uzreiz pēc pamošanās svarīgi izdzert glāzi silta ūdens ar citronu vai medu.
Brokastīs – svaigi augļi, svaigi spiesta augļu sula, jogurts, rieksti. Zaļā vai zāļu tēja vai ūdens neierobežotā daudzumā.
Otrās brokastis. Porcija olbaltumvielu pēc izvēles – vistas fileja, zivs, sojas produkti, pagatavoti bez eļļas. Porcija ogļhidrātu – rīsi, dārzeņu salāti ar etiķi vai citrona sulu. Otrās brokastis ir vislielākā un sātīgākā ēdienreize.
Dienas vidū vari nomākt ēstgribu, uzkožot kādu svaigu augli vai dārzeni.
Vakariņas – porcija olbaltumvielu, porcija ogļhidrātu un salāti. Saldajā, ja vēlies, svaigi augļi.

Trešā, ceturtā un piektā diena

Šīs ir atslodzes dienas, kuru laikā praktiski jāēd tikai augļi. Tos vari ēst neierobežotā daudzumā, kad vien sajūties izsalkusi. Vari gatavot augļu salātus, dažādus kokteiļus vai sulas.

Sestā un septītā diena

Tiek atkārtota pirmo divu dienu ēdienkarte, lai organisms pierastu atkal pie lielāka barības apjoma uzņemšanas.