Sautbīčas diēta

Sautbīčas diēta, saukta arī par Dienvidu pludmales diētu vai Artura Agastona diētu – tās izgudrotāja vārdā. Arturs Agastons bijis amerikāņu ārsts-kardiologs, kas izstrādājis vienu no populārākajām diētām pasaulē.

Diētas pamatdoma ir „labie” un „sliktie” produkti. Labos produktus var ēst saprātīgos daudzumos, bet no sliktajiem pēc iespējas jāizvairās. Pie sliktajiem produktiem pieder kartupeļi, makaroni, baltie rīsi, kviešu maize un citi kviešu miltu izstrādājumi, kā arī praktiski visi saldumi.

Diēta tiek iedalīta trīs posmos
1.posms ilgst divas nedēļas. Tā ir visstingrākā un grūtāk izturamā diētas daļa, taču tās laikā var zaudēt līdz pat sešiem kilogramiem svara.
2.posms ilgst tik ilgi, līdz tiek iegūts vēlamais svars.
3.posms vairs nav diēta, bet tās turpinājums – dzīvesveids. Tā laikā vari atļauties ēst praktiski visu, taču jāievēro daži nosacījumi, lai neatgūtu zaudēto svaru.

1.fāze

Pirmās fāzes laikā pilnīgi jāizslēdz no ēdienkartes augļi, saldināti dzērieni un alkohols. Tāpat jāatsakās no ogļhidrātiem – maizes, makaroniem, kartupeļiem.

Var ēst liesu teļa gaļu, vistas fileju, zivis un liesus sierus. Nelielā daudzumā (150-200 grami dienā) jāuzņem dārzeņi. Ēdiena gatavošanai vari izmantot augu eļļu.

Pamatēdiena piemērs: grilēts steiks ar garšvielām, gabaliņos sagriezti un viegli apcepti dārzeņi pēc izvēles, zaļumi.

Pārējie produkti nav ierobežoti, taču jāpiedomā pie porciju lieluma.

2.fāze

Otrā posma laikā organisms tiek pieradināts pie pareiza uztura. Ēdienkarte ir plašāka, diētu ievērot ir daudz vieglāk.

Vari ēst augļus, ogas un dārzeņus. Ir atļauta arī rupja maluma maize, muslis, auzu pārslas, brūnie rīsi. Piena produkti – piens ar zemu tauku saturu, jogurts, liess biezpiens.

Pamatēdiena piemērs: kubiņos sagriezta cūkgaļas fileja, 15 minūtes marinēta citrona sulā. Gaļu pasāli un uz bambusa irbulīšiem cep augu eļļā. Piedevās pasniedz rīsus un saldo papriku.

Šajā fāzē svars zūd ne tik ātri, taču zudums ir noturīgs. Ja vēlies uzlabot rezultātus, neaizmirsti par regulāru fizisku slodzi.

3.fāze

Šajā fāzē var ēst visu, izņemot augstāk minētos „sliktos” produktus. Tavs uzdevums ir noturēt svaru tagadējā līmenī, turklāt nav nepieciešams sevi pārāk ierobežot.

Pamatēdiena piemērs: mazos ķiršu tomātiņus sagriez uz pusēm, sajauc ar bazilika lapiņām, olīveļļu un etiķi. Apcep vistas fileju, pasniedz ar tomātiem un zaļumiem.