Seksīgā diēta

Tici vai ne, bet ir pat sarakstītas grāmatas par ēdienkarti, kas uzlabo seksuālo dzīvi. Mortons Vokers, šo grāmatu autors, stāsta, ka aktīvai seksuālai dzīvei ir svarīgi uzturēt pietiekami augstu glikozes līmeni asinīs, lai nodrošinātu enerģiju visas dienas garumā.

Tādēļ te ir daži vispārēji ieteikumi, kas būtu jāievēro, lai enerģijas netrūktu ne tikai pilnvērtīgam seksam, bet arī pārējām aktivitātēm:

1. Pilnīgi izslēgta ir alkohola lietošana.

2. Pēc iespējas ātrāk atmet smēķēšanu, ja tas vēl nav izdarīts.

3. Pārtrauc dzert kafiju, melno tēju un kolu.

4. Samazini sāls un cukura daudzumu. Centies nepievienot šīs piedevas ēdienam, gatavojot. Cukuru aizvieto ar citiem saldinātājiem, bet sāli – ar dabīgajiem garšaugiem.

5. Centies nelietot konservētus, apstrādātus produktus, saldinātas sulas un limonādes, saldumus, kas satur daudz mākslīgu krāsvielu, konservantu un saldinātāju.

6. Ierobežo cūkgaļas, jēra gaļas un liellopa gaļas uzņemšanu līdz trim ēdienreizēm nedēļā. Tās vietā izvēlies putnu gaļu vai zivis.

7. Samazini taukvielu un treknu mērču ēšanu.

8. Centies negatavot ceptus ēdienus. Tā vietā produktus vari tvaicēt, vārīt, grilēt vai cept folijā.

9. Ēd vairāk svaigus augļus un dārzeņus, mazāk – žāvētus un konservētus. Turklāt labāk izvēlies svaigus augļus nevis to sulas, jo sulas praktiski nesatur šķiedrvielas.

10. Samazini olu un cieto sieru uzņemšanu.

11. Lieto uzturā vairāk piena produktus, arī jogurtus, kefīru, lakto un tīrkultūru.

12. Ēd mazām, biežām porcijām vismaz piecas līdz astoņas ēdienreizes dienā. Nepārēdies un negaidi izsalkumu pirms ēšanas.

13. Vienmēr ēd brokastis, turklāt brokastīm jābūt dienas sātīgākajai maltītei, kas dos enerģiju visas dienas garumā.