Acidofilās baktērijas

Acidofilās baktērijas (Lactobacillus acidophilus) dažreiz tiek sauktas par „dabīgajām antibiotikām”, jo mūsu imūnās sistēmas darbībā tām ir ļoti liela nozīme. Acidofilās baktērijas ir organismam draudzīgo baktēriju veids, kas dzīvo mūsu tievajās zarnās un ir nepieciešamas efektīvai gremošanai un pilnvērtīgai imūnās sistēmas darbībai. ASV aptuveni 70 miljoni (!) cilvēku cieš no gremošanas traucējumiem, kuru viens no galvenajiem cēloņiem ir draudzīgo baktēriju trūkums.

Stress, antibiotikas, rafinēti ēdieni, pesticīdi, hlors mūsu dzeramajā ūdenī, pārtika ar augstu tauku un olbaltumvielu saturu – tie ir daži no daudzajiem faktoriem, kas grauj acidofilo baktēriju populāciju organismā.

Kad acidofilo baktēriju daudzums organismā kļūst nepietiekams – tiek dota zaļā gaisma daudzām slimībām – sākot no parastām iesnām, gremošanas traucējumiem, beidzot ar alerģiskām izpausmēm un ādas problēmām, piemēram, ekzēmu. Lai pretotos saslimšanai, svarīgi izvairīties no iespējamiem kaitīgajiem faktoriem un ik dienas atjaunot acidofilo baktēriju koncentrāciju organismā. Pat tikko sajūtot saaukstēšanās un novārguma priekšvēstnešus, iesaka uzņemt acidofilo baktēriju preparātus vairākas reizes dienā, tādējādi apturot slimības turpmāko gaitu paša organisma spēkiem. Tas ir iespējams gan ar pareizu, sabalansētu diētu, kas piedevām satur Lactobacillus acidophilus baktērijas (jogurti, tīrkultūras, kefīrs, kā arī citi piena produkti), gan uzņemot šīs vērtīgās baktērijas ar aptiekās un veikalos nopērkamiem preparātiem un uztura bagātinātājiem.

Tāpat acidofilās baktērijas ir sastopamas arī sieviešu maksts mikroflorā, tās palīdz cīņā pret Candida sēnēm jeb, tautas valodā, piena sēni. Tā ne tikai rada nepatīkamas sūdzības, bet ielaistos gadījumos var nopietni apdraudēt reproduktīvās sistēmas darbību un auglību. Tādēļ pilnvērtīgas pārtikas nozīmei ir milzīga loma visa organisma aizsardzībā.

Tāpat svarīgs aspekts acidofilo baktēriju lietošanā ir to aizsargspējas pret pārtikas infekcijām. Tas īpaši izpaužas ceļojumu laikā uz eksotiskākām valstīm – laba zarnu mikroflora pasargā no ilgstošiem, nepatīkamiem simptomiem – caurejām un vemšanām. Turklāt arī ikdienā tās normalizē vēdera izeju, samazina vēdera uzpūšanos un sliktu elpu.