Enzīmi

Enzīmi jeb Fermenti ir mūsu organismā esoši olbaltumvielu dabas savienojumi, kuru galvenā funkcija ir katalizēt jeb paātrināt ķīmiskas reakcijas. Enzīmu pietiekamam daudzumam un precīzai darbībai ir liela nozīme ikviena orgāna un audu darbības nodrošināšanā.

Mūsdienās lielu daļu enzīmu ir iespējams ķīmiski sintezēt un izmantot medicīnā daudzu un dažādu slimību, tai skaitā iedzimtu, ārstēšanai. Tāpat iespējams arī iegādāties enzīmus tabletēs un kapsulās patstāvīgai lietošanai dažādās koncentrācijās un dažādiem mērķiem.

Enzīmpreparātus iespējams uzņemt dažādos veidos:

Kā pārtikas piedevu ar ēdienreizēm. Enzīmi palīdzēs vieglāk sagremot smagu barību un izvairīties no smaguma sajūtas pēc ēšanas. Enzīmu iedarbība uz pārtiku ir pirmais gremošanas posms. Nav iespējams uzņemt enzīmiem tik bagātu pārtiku, kas tiešām būtiski atvieglotu gremošanas trakta darbību, tādēļ pie gremošanas traucējumiem tie jāuzņem papildus.

Starp ēdienreizēm, tukšā dūšā. Uzņemot enzīmpreparātus laikā, kad kuņģis jau ir iztukšojies, tie netiks patērēti barības sagremošanai, bet gan izies organisma šķidrumos – asinīs, limfā, un audos, kur iztīrīs toksīnus, pārstrādes produktus un liekos taukus.

Lieto enzīmus sejas maskas veidā. Enzīmiem piemīt brīnumainas tīrošās īpašības, tādēļ, izmantojot tos sejas maskās, iespējams lieliski iztīrīt poras. Vienkārši sajauc enzīmus ar nelielu daudzumu tīra, nehlorēta ūdens, lai iegūtu pastas konsistenci un uzklāj uz sejas. Ļauj maskai dažas minūtes iedarboties (bet neļauj tai pilnībā nožūt!) un noskalo ar siltu ūdeni. Rezultāts tevi tiešām pārsteigs!

Zobu pastas veidā. Ja kādreiz ceļā vai atpūtā nav iespējas iztīrīt zobus pietiekami rūpīgi, vienkārši pamēģini enzīmus – nelielu daudzumu preparāta lieto zobu pastas vietā. Enzīmpreparāti rūpīgi notīrīs zobu virsmas un turpinās savu darbību pat vairākas stundas pēc tīrīšanas.

Šie ir tikai daži no iespējamiem veidiem fermentu preparātu pielietošana ikdienā. Tāpat plaši tiek reklamēti arī kompleksie enzīmpreparāti – tos kā īstu brīnumlīdzekli iesaka lietot gan imunitātes stiprināšanai, gan brūču dziedēšanai, gan ātrākai atveseļošanai pēc saslimšanām.

Svarīgi atcerēties, ka par jebkura medikamenta, tai skaitā bezrecepšu enzīmu preparāta lietošanu, ieteicams konsultēties ar savu ārstu vai farmaceitu, kā arī rūpīgi izlasīt lietošanas instrukciju.