Padomi veselīgai maltītei

Gatavojot ēdienu mājās, īpaši tad, ja tu gatavo arī citiem ģimenes locekļiem, grūti ieviest radikālas pārmaiņas. Iesakām dažas nelielas izmaiņas diētā, kas palīdzēs uzlabot vielmaiņu un zaudēt svaru. Šādas vienkāršas pārmaiņas nav grūti ieviest, atšķirībā no radikālām diētām.

- Brīvi lieto garšvielas. Ingvers, kajenas un jalapeno pipari un Tabasko mērce var uzlabot tavu tauku dedzināšanas ātrumu līdz pat 25 procentiem.

- Zināmu treknu ēdienu daudzumu samazini uz pusi. Brokastīs smērē mazāk sviesta uz maizītes, pusdienās lieto mazāk majonēzes vai mērces, bet, gatavojot vakariņas, lieto divreiz mazāk eļļas.

- Iekļauj olbaltumvielas vismaz divās dienas ēdienreizēs. Tās varētu būt olas, jogurts, zivs vai vistas gaļa. Olbaltumvielas apmierina bada sajūtu un dod enerģiju ilgtermiņā visas dienas garumā.

- Ēd daudz augļu un dārzeņu. Tie satur zināmu daudzumu kaloriju, taču ir piepildīti ar vitamīniem, minerālvielām, kā arī šķiedrvielām, kas palīdz zaudēt svaru. Tāpat tie ir arī garšīgi un var aizstāt saldumus.

- Izplāno našķošanos. Ja uz darbu vai skolu paņemsi līdzi kādu veselīgu kārumu, būs daudz vieglāk atteikties no čipsiem vai citām neveselīgām uzkodām.

- Samazini uzņemtā cukura daudzumu. Ja tagad apēd pa viena konfekte dienā, samazini šo daudzumu, apēdot pa vienai katru otro dienu. Cukurs un saldumi palielina bada sajūtu un izsit no sliedēm vielmaiņu.

- Ēd diedzētu graudu un pilngraudu produktus pēc iespējas biežāk. Veseli graudi ķermenim sniedz noderīgus ogļhidrātus, ko ātri pārvērst enerģijā, kā arī satur daudz šķiedrvielu.