Pārbaudi savu gremošanu

Ikviens mediķis apstiprinās, ka gremošanas sistēma ir viena no nozīmīgākajām organisma sistēmām, gan veselības, gan imunitātes nodrošināšanai. Tā ir kā organisma kodols, kas uzsūc vajadzīgo un izvada lieko. Tādēļ, uzturot kuņģa zarnu traktu veselu, mēs nodrošinām veselību visam organismam.

Taču – vai tu zini, cik pareizi un pilnvērtīgi tavs gremošanas trakts funkcionē? Protams, ir dažādi medicīniskie testi un diagnostiskās metodes, kas spēj noteikt gremošanas trakta darbības kvalitāti, tāpat ir arī dažādas zinātniski un mazāk zinātniski izstrādātas normas. Piemēram, no Ajūrvēdas mācības viedokļa, gremošanas traktam jāattīras ik pēc 18-24 stundām – 18 stundas vīriešiem un 24 stundas sievietēm. Tātad jebkuram ēdienam, ko uzņemam, šajā laikā jābūt izvadītam.

Tātad – kā īsti varam zināt, cik ātri mūsu gremošanas sistēma šo darbiņu veic? Ir vienkāršs mājās veicams paņēmiens – ēd bietes! Bietēm piemīt īpatnējs sarkans krāsojums, kas uzskatāmi parāda, kad bietes tiek uzņemtas un kad izvadītas cauri gremošanas traktam. Apēd dažas bietes un pārbaudi savu zarnu darbību. Ja nenovēro sarkano krāsojumu izkārnījumos pēc jau minētajām 18-24 stundām, tava gremošana ir mazliet kūtra un sauc pēc palīdzības.

Ja novēro šādu gausu reakciju, ir daži tik pat vienkārši un mājās izpildāmi veidi, kā uzlabot kuņģa zarnu trakta darbību:

Enzīmi

Enzīmpreparātu papildus lietošana uzturā palielinās gremošanas ātrumu un efektivitāti.

Ēdienu kombinēšana.

Zināmi ēdieni labi sader kopā un uzlabo, bet daži kavē gremošanas procesu.

Ūdens.

Labai peristaltikai – ēdiena kustībai pa gremošanas traktu – nepieciešams pietiekami liels uzņemtā ūdens daudzums.

Fiziski vingrinājumi.

Regulāra fizisku vingrojumu izpilde uzlabo visu organisma sistēmu darbību.

Probiotiķi.

Tās ir organismam labvēlīgās baktērijas – acidofilās un bifido baktērijas, kas dzīvo kuņģa zarnu traktā un pilda daudz svarīgu funkciju visa organisma labā.