Tauki

Tauku nozīme

Enerģijas avots. Nepiesātināto omega-3 un omega-6 taukskābju avots. Uzlabo taukos šķīstošo vitamīnu uzsūkšanos. Piedalās šūnu sastāvdaļu veidošanā.

Dienas deva

Nav noteikta gramos. Uzņemto tauku enerģētiskajai vērtībai nevajadzētu pārsniegt 20-35 procentus no diennaktī uzņemto kaloriju daudzuma.

Avoti

Sviests, margarīns, augu eļļas, piena produkti, gaļa, zivis. Augu valsts produkti – sēklas, rieksti. Kulinārijas izstrādājumi.

Pārmērīgas uzņemšanas negatīvās sekas

Tā kā tauku dienas deva nav noteikta, ir grūti noteikt to pārmērīgu uzņemšanu ar pārtiku. Palielināts tauku daudzums pārtikā palielina daudzu hronisku saslimšanu risku, ieskaitot sirds-asinsvadu slimības, cukura diabētu un citas. Tauku saturs ēdienkartē korelē ar liekā svara daudzumu un aptaukošanās risku.labi / 2007-04-24 19:52:21 (19)
labi, ka te norādīts, ka ir arii \"labie\" tauki, resp., omega tauskaabes - citaadi citas pavisam izsleedztaukus no eedienkartes, bet to nedriikst dariit!!!!!!

viktorija / 2008-09-19 09:59:10 (761)
tauki ir loti nevesaligi ka ari ir cilveki kuriem tauki negarso...

A.R.V.I. / 2009-04-09 06:01:54 (1443)
Mes jau tukstoshus gadus pastavam uz Zemes ka homo sapiens, nedz vai musu priekshtechi ari aizdomajas par tauku dieta un skaistumu?!Musu organisms piemerots lai uzniemtu taukus, tos sagremotu un izmantot savam vajadzibam. Labak jau sevi indet ar maksliigo radito partiku un priecaties par dzivi.bet cik ilgi?! JAED VISS, tai skaita tauki!