Neatņemamas veselīga uztura sastāvdaļas

Vai zināji, ka tev ir vismaz tūkstoš miljardu iemeslu, lai pareizi ēstu? Tavā ķermenī ir aptuveni 1 000 000 000 000 šūnu, un katra no šīm šūnām sauc pēc barības vielām, kas palīdzētu tām augt un palikt veselām. Izklausās, ka esi atbildīga lielas populācijas priekšā? Ja kaut viens procents šo šūniņu nebūs apmierinātas ar dzīves kvalitāti un saslims, grūti pat iedomāties, kādas sekas var būt un cik daudz pūļu būs jāpieliek, lai tās atkal atveseļotu.

Izklausās nopietni. Taču labā ziņa ir tā, ka rūpēties par šīm šūnām ir vieglāk nekā tu spēj iedomāties. Atliek tikai uzskatīt pārtiku par savām zālēm, piedomāt pie tā, ko ēd tā, lai ik maltīte nāktu organismam par labu.

Vienkāršs, veselīgs un pilnvērtīgs uzturs ir vienkāršākais veids, kā saglabāt veselību. Bet vienkāršākais veids kā uzņemt pilnvērtīgu uzturu, ir neaizmirst par to, kas ikdienas pārtikā trūkst:

Beta karotīns.
Uzlabo imūnsistēmas darbību, īpaši gremošanas un elpošanas sistēmās.

Hlorofils.
Nozīmīgs augu valsts uzturprodukts un spēcīgs antioksidants.

Aminoskābes.
Ar uzturu uzņemam divdesmit organismam nozīmīgas aminoskābes, no kurām daļa ir neaizvietojamas. Aminoskābes ir dabīgā degviela un enerģijas avots, tās veido un uztur nervu sistēmu, veido un atjauno šūnas, kā arī modulē emociju un garastāvokļa svārstības.

Neaizvietojamās taukskābes.
Ļoti svarīgas barības vielas normālai augšanai, ādas atjaunošanai, asinsvadiem, nervaudiem, kā arī šūnu membrānu labošanai.

Minerālvielas un mikroelementi.
Nepieciešami stipru un veselu kaulu veidošanai, vitamīnu un enzīmu aktivācijai, šūnu struktūru nostiprināšanai, kā arī elektrisko impulsu pārvedes nodrošināšanai.

Vitamīni.
Izšķiroši imūnsistēmas uzturēšanai, atvieglo nogurumu un saspringumu, uzlabo gremošanas procesus, nostiprina nervus un neiromediatorus, uzvar brīvos radikāļus, uzlabo matu, nagu un ādas stāvokli.

Enzīmi.
Vienkārši lieliski uzlabo gremošanu. Palīdz ietaupīt gremošanai izlietoto enerģiju, sajusties vieglāk, kā arī ir labs palīglīdzeklis notievēšanai un organisma attīrīšanai.

Probiotiķi.
Nobeidz gremošanas procesu, veicina labāku uzturvielu uzsūkšanos un izmantošanu organismā.