Apetīti mazinošie preparāti

Šī ir visplašākā grupa, jo tajā var iekļaut gandrīz jebkuru preparātu no jebkuras citas grupas. Tomēr, visvairāk šajā grupā ietilpst hroma preparāti, šķiedrvielu preparāti, zaļās tējas ekstrakts uc.

Metodika:
Hroms varētu vairāk piederēt pie ogļhidrātu blokatoriem, jo veicina insulīna darbību, tādā veidā veicinot glikozes (cukura, kas šajā kontekstā atrodas asinīs) izmantošanu. Rezultātā normalizējas cukura līmenis asinīs. Tomēr nav pierādīts, ka tam ir reāla ietekme uz svaru. Tas varētu būt kā uztura bagātinātājs cilvēkiem, kuriem ir neliela nosliece uz paaugstinātu cukura līmeni asinīs.

Tomēr, ir pētījumi, kas apliecina, ka hromam ir pozitīva ietekme uz ogļhidrātu vielmaiņu taukaudos, kā rezultātā mazinās tieksme pēc saldumiem un uzlabojas kopējie holesterīna rādītāji (nevis svars).

Preparāti: Bio Chomium, Futura Chrom uc.

Mērķauditorija:
Cilvēki, kuri uzturā lieto saldumus neadekvātā daudzumā un apzinās, ka tieši tie ir aptaukošanās iemesls. Hroms nomāc vēlmi tieši pēc saldumiem, nevis apetīti kopumā. Kā arī cilvēkiem, kuriem ir pārāk liels svars (tauku masa, nevis muskuļaudi), jo šādiem cilvēkiem pastiprināti jāpatērē hroms un var rasties tā deficīts.

Raksta autore : Liene Stīpniece