Konjugētās linolskābes preparāti (CLA)

Konjugētā linolskābe ir viens no polinepiesātinātās omega-6 grupas taukskābes linolskābes izomēriem. Pētījumos iegūti dati par konjugētās linolskābes ietekmi uz ķermeņa masu fiziski aktīviem cilvēkiem ( vismaz trīs treniņi nedēļā 45minūtes).

Metodika:
Konjugētās linolskābes klātbūtne diētā veicina tauku optimālāku izmantošanu slodzes apstākļos, līdz ar to samazinot nevēlamo tauku uzkrājumu veidošanos. Izteiktu svara problēmu gadījumā kombinācijā ar mazkustīgu dzīvesveidu, konjugēto linolskābi nav ieteicams lietot, jo tas var provocēt glikozes vielmaiņas traucējumus (cukura diabēts!).

Preparāti: daudz un dažādi fitnesa centros un aptiekās nopērkami preperāti ar nosaukumiem “Fat Burner”, kur minēts arī “CLA”.

Mērķauditorija:
Cilvēki, kas intensīvi nodarbojas ar fizisko slodzi, bet nespēj sasniegt vēlamo rezultātu pietiekami ātri. CLA preparāti palīdz ātrāk tauku rezerves pārvērst muskuļu masā, bet CLA ir dabisks produkts, nav steroīds. Tas nozīmē, ka rezultāts nebūs “mākslīgs” un nenoturīgs, bet arī nevar gaidīt “brīnumus”.

Raksta autore : Liene Stīpniece