Kuņģa tilpumu samazinošie un aizpildošie preparāti

Kuņģa tilpumu klasiski aizpilda ar kuņģa balonu, taču tā ir invazīva operācija ar dažādiem riskiem, tāpēc ir izdomātas dažas šai operācijai pietuvinātas metodes. Piemēram, preparāti, kurus apēdot tie uzblīst, veicot kuņģa aizpildošo funkciju un līdz ar to- samazina apetīti.

Metodika:
Parasti tiek izmantotas dažādas šķiedrvielas, kuras saspiestas mazā tabletē. 30-15 minūtes pirms ēšanas jāapēd 1-5šādas tabletes un jānoskalo ar lielu daudzumu ūdens. Kuņģī tās piesūcās ar ūdeni un atkarībā no šķiedrvielu veida palielinās 10-60x izmērā. Rezultātā ēdot nelielu maltīti, radīsies sajūta, ka esat notiesājis visai prāvu porciju (radīsies sāta sajūta), bet patiesībā to radīs nevis kalorijas, bet uzblīdušas šķiedrvielas.

Viss izklausās gandrīz ideāli. Tomēr tā nav. Ilgstoši lietojot lielu daudzumu šķiedrvielu, rodas problēmas ar vēdera izeju (aizcietējumi) un kuņģis, pašam to neapzinoties tiek vienkārši izstaipīts! Respektīvi, tad, kad vēlēsieties atbrīvoties no tablešu lietošanas, ēdiena porcijas, kas apmierinās izsalkuma sajūtu būs krietni lielākas, nekā agrāk. Tas, savukārt, nozīmē, ka ja gribēsiet saglabāt iegūto svaru- būs jālieto tabletes visu mūžu.

Preparāti:
Latvijā pagaidām pieejams Slim Ball un Eco Colon. Internetā var pasūtīt daudzus un dažādus citus preperātus. NB! Uzmanīgi jāizlasa arī kādus papildus preparātus šis medikaments satur. Tā, piemēram, Slim Ball, satur arī ogļhidrātu un tauku blokatorus un pie to blaknēm var pieskaitīt vēl arī šo preparātu blaknes. Dubultā!

Mērķauditorija:
Lai gan šis produkts izklausās pēc panacejas, tas tāds nav. To varētu lietot cilvēki, kam ir nopietnas svara problēmas un kuri apsver kuņģa balona ievietošanu, vai kādu veselības problēmu dēļ nevar to veikt.

Raksta autore : Liene Stīpniece