Kaijenas piparu ekstrakts

Kaijenas pipari ir čili piparu ģints pārstāvji. Tie tikuši izmantoti kā garšviela daudzos ēdienos daudzās kultūrās un kā tradicionāls medicīnas līdzeklis jau daudzus gadsimtus. Īpaši šis augs ticis izmantots Amerikas iezemiešu vidū.

Tas bijis un ir populārs kā gremošanas uzlabotājs, anti-spazmātiķis un sāpju mazinātājs. Sevišķi, topiskie preparāti (uz ādas liekami materiāli), tiek lietoti lai ārstētu dažādas sistēmiskas slimības, kas saistās ar hroniskām sāpēm. Taču galvenokārt, kaijenas pipari uzlabo perifēro (ķermeņa attālāko) cirkulāciju un uzlabo gremošanu.

Metodika:

Gan kuņģa, gan zarnu gļotādā atrodas kapsīna jūtīgi reģioni, kurus kairina kapsīns, kas atrodas lielos daudzumos kaijenas piparos. Rezultātā tiek stimulēta asins piegāde šiem reģioniem, uzlabojas vietējā vielu maiņa. NB! Var būt bīstams cilvēkiem ar paaugstinātu asiņošanas risku un hroniskām kuņģa čūlām

Preparāti:

Capsiplex (kapsipleks), Capsicum frutescens saturoši medikamenti, Diet 14, daudzi kombinētie preparāti. Dienas deva ir aptuveni 400mg 3 reizes dienā.

Mērķauditorija:

Visplašākā. Izņemot cilvēkus ar asinsslimībām un kuņģa čūlu. NB! Ir daži pētījumi, kas liecina, ka kaijenas pipari arī palielina libido (īpaši sieviešu).

Raksta autore : Liene Stīpniece