Tievēšanas tējas

Lēts un diezgan efektīvs veids, kā notievēt, ir regulāri lietot uzturā “tievēšanas tējas”.

Metodika:
Tievēšanas tēju darbības mehānisms balstās uz tā, ka to saturā ir vairākas vai viena dabiskas, vai mākslīgi radītas zarnu peristaltiku veicinošas (caureju izraisošas) vielas. Rezultātā barības vielas zarnās atrodas īsāku laiku un nepaspēj uzsūkties. Šādi, regulāri lietojot šīs tējas, cilvēks samazina svara pieaugumu. Pārsvarā šīs tējas satur vai sennas lapas, vai krūkļa mizu.

NB! Regulāri lietojot kaut vai vieglas iedarbības caurejas līdzekļus, organisms “pierod” pie to darbības un vairs nespēj pienācīgi funkcionēt bez tiem- attiecīgi nelietojot tos, rodas hronisks aizcietējums. Otra problēma ir tā, ka tieši zarnās notiek daudzu svarīgu vitamīnu, uzturvielu un mikroelementu uzsūkšanās, kas regulāri tiek pārtraukta un rodas dažādu vielu deficīts organismā un attiecīgi daudzas un dažādas saslimšanas, kā arī izteikta dehidratācija- ūdens zudums, kas var novest pat pie nopietnām komplikācijām.

Preperāti: Latvijas tirgū ir pieejamas gan Latvijā, gan ārzemēs ražotas tējas, kuru sastāvā visbiežāk ir sennas lapas, krūkļa miza, vai dažādi plūmju un aprikožu ekstrakti. Izvēle ir plaša, taču iedarbība ir līdzīga. Mākslīgie preperāti radīs intensīvāku efektu.

Mērķauditorija: Pārsvarā lieto jaunas sievietes, kurām nav līdzekļu citiem tievēšanas līdzekļiem. Diezgan lēts preparāts. Dažkārt lieto pie viegliem aizcietējumiem, kā viegli vēderu mīkstinošu līdzikli. Negatīvais ir tas, ka nav ērti bieži apmeklēt labierīcības un plānot dienu atkarībā no tā.

Raksta autore : Liene Stīpniece