Zaļās tējas ekstrakts

Arī zaļā tēja satur kofeīnu, bet mazākās devās un šie preparāti ir balstīti uz citu vielu- tanīniem, fenolskābēm, alkaloīdiem, nikotīnskābi, pantotēnskābi, B,C,K,P un PP vitamīniem un daudz citām vielām. Tas arī noārda tauku molekulas un tam piemīt viegla urīndzenoša darbība.

Metodika:

Zaļās tējas ekstrakta būtība ir paaugstināt metabolismu, kā arī tam ir nozīmīgs efekts uz tauku oksidāciju ( pētījums American Journal of Clinacal Nutrition). Šie efekti netiek sasniegti pateicoties kofeīnam, kas ir zaļās tējas ekstraktā un ātri zaudē iedarbību, pētījums liecināja, ka to panāk tieši daudzo sastāvdaļu savienojums.
Pētījumā klīniski tika pierādīts, ka zaļās tējas ekstrakts palielina termoģenēzi (siltuma radīšanu) par 4%, kas nozīmē, ka ķermenis sadedzina aptuveni par 8-10% vairāk kaloriju vairāk, nekā ierasts.

Pozitīvais faktors ir tas, ka šim preparātam nav negatīvo efektu uz sirdsdarbību kā efedrīnam un to var lietot arī endokrinoloģijas un kardioloģijas pacienti.

Preparāti: Green tea Life, Evalar zaļās tējas ekstrakts, visi preparāti, kuru sastāvā norādīts Camelia sinensis, vai Green Tea. Atšķīrās ar koncentrāciju, pievienotajām sastāvdaļām un tablešu skaitu, kā arī, protams, cenu.

Mērķauditorija:

Cilvēkiem, kas jau ir izmēģinājuši kofeīna preparātus un atzinuši par labiem, bet vēlas lielāku efektu. Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar asinsspiedienu un kuri nevar lietot kofeīnu, vai vairogdziedzera patoloģijas. Cilvēkiem, kuri jūt hronisku nogurumu un ēd neveselīgu pārtiku- labāk aizvietot enerģijas dzērienus un kafiju ar zaļo tēju un tās ekstraktu.

Raksta autore : Liene Stīpniece