Karnitīna preparāti

Karnitīns ir dabiska viela, kas jau atrodas organismā. Ar karnitīna palīdzību organismā notiek tauku transports, kura laikā tauki tiek nogādāti uz šūnu struktūrām, kurās notiek enerģijas veidošanās process, tādā veidā karnitīns liek atbrīvoties šūnās un audos esošajai enerģijai, kas nepieciešama dzīvības procesiem un dažādām aktivitātēm. Turklāt karnitīns piedalās arī citos vielmaiņas procesos.

Metodika:
Karnitīns palīdz samazināt arī kopējo holesterīna līmeni asinīs. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīnu tas būs piemērots preparāts. Taču, lai zinātu, vai ir, vai nav paaugstināt holesterīns, ir jāveic asins analīzes.

Karnitīnu atrodas uztura bagātinātāju sastāvā, kurus izmanto kā palīglīdzekļus ķermeņa masas samazināšanai, jo šī viela piedalās tauku sadedzināšanas procesā, lai organisms iegūtu enerģiju no liekajiem taukaudiem, taču lai šādu iedarbību sasniegu, ir nepieciešama fiziskā slodze. Pretējā gadījumā nekāds efekts netiks sasniegts.

Ir arī veikti daži maznozīmīgi pētījumi, kas rāda, ka karnitīns veicina apetīti. Taču gadījumā, ja to lieto pie adekvātas fiziskās slodzes, un uzturs ir sabalansēts, proteīniem bagāts, tad tas veicinās tieši muskuļu masas, nevis tauku rašanos.

Preparāti: L-Karnitīns, Bio- Karnitīns un daudzi “Fat burneri” , kuru sastāvā minēts karnitīns.

Mērķauditorija: līdzīgi kā CLA. Sportisti ar augstu fizisko slodzi. NB! Lai gan karnitīns ir viegli panesams, tomēr jutīgākiem cilvēkiem tas var izraisīt kuņģa-zarnu trakta kairinājumu, sliktu dūšu, vemšanu, sāpes vēderā un caureju, kas izzūd, pārtraucot karnitīna lietošanu. Karnitīna lietošanas blakusparādība var būt arī apetītes palielināšanās, šīs iedarbības dēļ šo vielu mēdz dot bērniem, kuriem ir slikta ēstgriba.

Raksta autore : Liene Stīpniece